You are currently viewing Μέγας Θεσπρωτός, κέρδιζε τον Ολυμπιακό Β
Ο Θεσπρωτός πέτυχε μεγάλη νίκη με ανατροπή 2-1 απέναντι στον Ολυμπιακό Β. Και βρέθηκε στη πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Θεσπρωτός με μεγάλη ψυχή και πάθος, πέτυχε τεράστια νίκη στην έδρα τους 2-1 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Β. Και επανήλθε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις νίκες στο πρωτάθλημα, αφού προηγήθηκε πρώτα η εκτός έδρας ήττα 2-1 με τα Τρίκαλα.

Ο Ολυμπιακός Β μπήκε αγριεμένος στον αγωνιστικό χώρο. Αφού κατάφερε και άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με σκόρερ τον Βοίλη. Στη συνέχεια όμως είχαν άμεση απάντηση στο γκολ των Ερυθρολεύκων, καθώς ισοφάρισαν στο 22ο λεπτό με δράστη τον Κωνσταντίνου.

Έτσι παρά τις προσπάθειες και τις ευκαιρίες των δύο αντιπάλων. Παρέμεινε το 1-1 μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο μονομάχοι είχαν πολύ καλές ευκαιρίες, αλλά οι δύο τερματοφύλακες των δύο ομάδων, ήταν σε πολύ καλή μέρα, αφού αποσόβισαν το γκολ.

Ωστόσο η ομάδα του Θεσπρωτού. Κατάφερε εν τέλι 6 λεπτά πριν ολοκληρωθεί το ματς και συγκεκριμένα στο 84ο λεπτό να βρουν το δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Μπονίγια.

Έτσι με το τέλος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν αυτή τη μεγαλειώδη νίκη, με αποτέλεσμα να βρεθούν μόνη στη πεντάδα του πρωταθλήματος

Θεσπρωτός: Κίναλης, Βαλιέντε, Ζβί, Βασιλάκης, Γκανσιέρ, Λύγκας, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ, Μπονίγια, Διγκόζης, Ρομέρο.

Ολυμπιακός Β’: Στουρνάρας, Μπα, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Λιάτσος, Χριστοφιλόπουλος, Κεραμίδας, Νίκολιτς, Βοΐλης, Ντόι, Πινακάς.