You are currently viewing Μέγας Λεβαδειακός, έβγαλε εκτός κυπέλλου τον Αστέρα!
Ο Λεβαδειακός πέτυχε μεγάλη νίκη 1-0 με τον Αστέρα Τρίπολης. Και προκρίθηκε στις 16 καλύτερες ομάδες του θεσμού.

Ο Λεβαδειακός ομάδα της Super League 2. Ήταν η καλύτερη μέσα στον αγωνιστικό χώρο, από τους Αρκάδες και δίκαια πήραν τη πρόκριση. Με αποτέλεσμα να περάσουν στην επόμενη φάση του θεσμού.

Το πρώτο μέρος, ξεκίνησε πολύ καλύτερα για τους Βιωτούς. Αφού είχαν διάθεση να αγωνισθούν επιθετικά και με πάθος. Έτσι αυτό το πέτυχαν, αφού είχαν πέντε καλές ευκαιρίες, με τη σημαντικότερη να συμειώνεται στο 15ο λεπτό με τον Τζιμόπουλο, αλλά η μπάλα βρήκε το δοκάρι.

Από την άλλη οι Αρκάδες, ήταν αποκαρδιωτικοί, αφού δεν είχαν ούτε μία ευκαιρία σε αυτό το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ράσταβατς έβαλε μέσα τους Μπαράλες, Ιγκλέσιας, Αλβάρες και Σίτο, ώστε η ομάδα του να γίνει πιο επιθετική.

Ωστόσο δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις για γκολ. Και στη τελευταία φάση του ματς, το πλήρωσαν. Αφού οι γηπεδούχοι πέτυχαν το χρυσό γκολ με τον Νίκα.

Έτσι η ομάδα του Ταουσάνη με το σφύριγμα του διαιτητή, πανηγύριζαν έξαλα αυτή τη τεράστια πρόκριση, μαζί με τον κόσμο του.

Ενώ οι Αρκάδες, είχαν απογοητευτική εμφάνιση, με αποτέλεσμα να μένουν νωρίς εκτός συνέχειας από το Θεσμό του Κυπέλλου.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Χάμοντ (70′ Μουτίνιο), Μεχία, Νίλι, Πολέτο (70′ Λινάρδος), Βήχος, Βρακάς, Λιάγκας, Νίκας, Τζημόπουλος (70′ Μπαχανάκ), Τσάπρας.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Ρούμπεν Γκαρθία, Τασουλής (84′ Αλβαρες), Χριστόπουλος, Ατιένθα, Βαλιέντε, Μουνάφο (45′ Ιγκλέσιας), Γκόμεζ, Αλί Μπαμπά (84′ Κανελλόπουλος), Σόνι (65′ Μπαράλες), Ριέρα (79′ Σίτο).