You are currently viewing Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ Β 1-2 με τον Πανσεραικό!
Ο ΠΑΟΚ Β απέδρασε με τη νίκη από τις Σέρρες, επικρατώντας με 1-2. Και συνέχιζε τις πολύ καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ Β βρήκε εξαιρετικό ρυθμό το τελευταίο μήνα, με αποτέλεσμα να διευρύνει το αήττητο σερί στα 8 τελευταία του παιχνίδια στο πρωτάθλημα και να σκαρφαλώσει στη πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Το πρώτο μέρος, ξεκίνησε πολύ καλά για τον ΠΑΟΚ. Αφού είχε από την αρχή της αναμέτρησης την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Έτσι στο 26ο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Παναγιώτου. Έτσι αυτό το υπέρ τους αποτέλεσμα να κράτησαν μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά. Καθώς αύξησαν την πίεση τους, δημιούργησαν πολύ καλές ευκαιρίες, μπροστά από την εστία του Μπουργάνης. Έτσι κατάφεραν στο 70ο λεπτό να ισοφαρίσουν το ματς με σκόρερ τον Έππας.

Ωστόσο για 10 λεπτά κράτησε αυτή η χαρά. Καθώς οι Ασπρόμαυροι πήραν ξανά το προβάδισμα σε 1-2 αυτή τη φορά με δράστη τον Σμυρλή.

Έτσι οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία κράτησαν αυτό το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε του αγώνα. Και πανηγύρισαν αυτό το τεράστιο τρίποντο, με αποτέλεσμα να ανέβουν στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Καβουσάκης, Κεφαλάς, Καρασαλίδης, Ζέρης, Πίντο, Καραμπέρης (63’ Εππάς), Μαρκιόνι (82’ Βάντερσον), Κόντσι (63’ Ντίας), Μέσσι, Παπαβασιλείου, Κανίς

Μπουργάνης Αποστολόπουλος, Καλουτσικίδης, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Ουεντραόγκο, Μελετίδης Γρόσδης (46’ Σαλαμούρας), Τσαούσης, Φασίδης (61’ Σμυρλής), Πανίδης (46’ Γαϊτανίδης)