You are currently viewing Μεγάλη νίκη της Μπαρτσελόνα με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφσκι
Η Μπαρτσελόνα πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στην Βαγιαδολίδ, με σκορ 4-0, με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι.

Η Μπαρτσελόνα πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στην Βαγιαδολίδ, με σκορ 4-0, με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι. Ο Πολωνός επιθετικός πέτυχε δύο γκολ, το ένα εκ των οποίων ήταν ένα τρομερό τακουνάκι. Αυτή η τεσσάρα, ήταν η πρώτη νίκη των Καταλανών, μέσα στο Καμπ Νόου, στην φετινή σεζόν της Λα Λίγκα. Και τους βοήθησε να ανέβουν, στην πρώτη τετράδα, του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Η Μπαρτσελόνα συνέτριψε την Βαγιαδολίδ με 4-0, μέσα στο Καμπ Νόου, με σχετική ευκολία, χάρη στην βοήθεια του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Πλέον έχουν δύο συνεχόμενες νίκες, στις οποίες έχουν πετύχει τέσσερα γκολ και ανέβηκαν, στην τετράδα της Λα Λίγκα.

Ο Ζιλ Κουντέ αγωνίστηκε ως βασικός, κάνοντας το ντεμπούτο του για τους μπλαουγκράνα, ως δεξί μπακ. Ενώ ο Λεβαντόφσκι έκανε σόου, σκοράροντας ξανά για να γίνει ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος. Μαζί με τον Μπόρχα Ιγλέσιας από την Ρεάλ Μπέτις, έχοντας και οι δύο τους, από τέσσερα γκολ ο καθένας.

Εξαιρετικές εμφανίσεις, είχαν ο Γκάβι και ο Ουσμάν Ντεμπελέ, ενώ η εστία του Μαρκ – Αντρέ Τερ Στέγκεν, δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου, κατά την διάρκεια του αγώνα. Ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ, στο 24ο λεπτό και ο Πέδρι έβαλε το δεύτερο, στο 43ο λεπτό.

Ο Πολωνός σέντερ φορ των Καταλανών, πέτυχε το δεύτερο του γκολ στο 64ο λεπτό, με ένα εκπληκτικό τακουνάκι. Μετά από την πάσα του Ουσμάν Ντεμπελέ. Ενώ ήρθε πολύ κοντά στο χατ-τρικ, τις δύο φορές όπου χτύπησε το δοκάρι.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από σουτ του Λεβαντόφσκι, ο Σέρτζι Ρομπέρτο πήρε το ριμπάουντ. Και διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Που πρόκειται για την δεύτερη συνεχόμενη τέσσερα της Μπαρτσελόνα, μετά το 4-1 απέναντι στην Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Στην επόμενη αγωνιστική του Ισπανικού πρωταθλήματος, οι μπλαουγκράνα θα έρθουν αντιμέτωποι με την Σεβίλλη. Η οποία δεν έχει καταφέρει να κερδίσει κανένα παιχνίδι, μέχρι τώρα στην Λα Λίγκα. Αλλά το Σάντσεθ Πιθχουάν, δηλαδή το γήπεδο της, είναι πάντα Λία δύσκολη έδρα, για τους αντιπάλους της.