You are currently viewing Μεγάλη νίκη για την εκπληκτική Μανρέσα μέσα στην Μαδρίτη!
Η Μανρέσα πέτυχε τεράστια νίκη με 75-84 μέσα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης. Και βρέθηκε σταθερά στη τριάδα της κατάταξης.

Η Ρεάλ Μαδρίτης το τελευταίο καιρό δεν είναι καθόλου καλά, αφού πραγματοποιεί άσχημες εμφανίσεις σε πρωτάθλημα, αλλά κυρίως στην Euroleague. Έτσι αυτή η άσχημη συγκυρία φάνηκε και σήμερα, αφού υπέστη ήττα σοκ στην έδρα της με 75-84 από την Μανρέσα, την μεγάλη έκπληξη στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά, για τους Μαδριλένους. Αφού έβγαζαν πολύ καλό ρυθμό από μέσα τους, είχαν τεράστια ενέργεια και φρεσκάδα. Έτσι κατάφεραν να πάνε στο τέλος για το πρώτο μέρος με το σκορ να είναι στο 41-34.

Στο δεύτερο μέρος, όμως όλα αυτά άλλαξαν καθώς οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με τεράστια αυτοπεποίθηση, δυνάμωσαν την άμυνα τους και έβαλαν μεγάλα καλάθια. Έτσι κατάφεραν να κλείσουν τη 3η περίοδο με 57-64.

Έτσι στη 4η και τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να αντιστρέψουν την κατάσταση προς το σκορ. Ωστόσο δεν τα κατάφεραν, διότι η εκπληκτική Μανρέσα, χωρίς άγχος και με μεγάλα καλάθια έφτασαν στη μεγαλειώδη νίκη 75-84. Και σταθεροποιηθήκαν στη πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Τα δεκάλεπτα: 22-15, 41-34, 57-64, 75-86.