You are currently viewing Μεγάλη νίκη παραμονής για την Γρανάδα!
Η Γρανάδα ήταν εντυπωσιακή στην έδρα της Μαγιόρκα, αφού επικράτησε με 2-6. Και βγήκε εκτός της επικίνδυνης ζώνης στο πρωτάθλημα.

Η Μαγιόρκα με την Γρανάδα, καιγόντουσαν για τη νίκη. Αφού μεγάλος τους στόχος ήταν να απομακρυνθούν από τις θέσεις που οδηγούν στη 2η κατηγορία της χώρας. Ωστόσο μόνο μία ανταποκρίθηκε στην κρισιμότητα του αγώνα και αυτή ήταν η ομάδα της Γρανάδας, όπου επικράτησε εύκολα με 2-6.

Οι Ανδαλουσιανοί ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα, αφού στο 6ο λεπτό πέτυχαν το γκολ με το Σουάρες. Ενώ η απάντηση των Νησιωτών ήρθε στο 28ο λεπτό με το Σεβίγια. Έτσι οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν ευκαιρίες μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με το 1-1 να παραμένει και να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς για το δεύτερο.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι φιλοξενούμενοι ήταν άκρως εντυπωσιακοί. Καθώς στο 46ο λεπτό βρήκαν το δεύτερο τέρμα με τον Εσκουδέρο, κάνοντας το 1-2.

Ενώ από το 55ο λεπτό μέχρι και το 90ο λεπτό η ομάδα της Γρανάδας πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα, με σκόρερ τον Πουέρτα, τον Μολίνα, τον Ουζούνι και το κερασάκι στην τούρτα το πέτυχε με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Μολίνα.

Έτσι στο φινάλε του αγώνα, έφτασαν σε αυτή την ευρεία νίκη, με αποτέλεσμα να βρεθούν μετά από καιρό εκτός της επικίνδυνης ζώνης στη κατηγορία