You are currently viewing Μεγάλη νίκη κορυφής για την Λίβερπουλ!
Η Λίβερπουλ πέτυχε σημαντική εντός έδρας νίκη 2-0 με την Γουότφορντ. Και πάτησε τη κορυφή στο πρωτάθλημα της Αγγλίας.

Η ομάδα της Λίβερπουλ, παρά τις πολλές αλλαγές και πολλές φορές συνάντησε πολλές δυσκολίες από την Γουότφορντ. Εν τέλι έφτασε στη νίκη με 2-0. Και βρέθηκε έστω προσωρινά στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν στο ματς φορτσάτοι, να πιέσουν για ένα γρήγορο γκολ, όπου θα έφερνε μία ηρεμία στο Άνφιλντ. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο, ήταν αυτοί που έχασαν τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 22ο λεπτό με τον Κούτσκα όπου βρέθηκε απέναντι από τον Άλισον, αλλά δεν μπόρεσε να τον κερδίζει.

Έτσι στην αμέσως επόμενη φάση, κατάφεραν οι παίκτες του Κλοπ να βρουν το τέρμα, με σκόρερ τον Ζότα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν αυτό το 1-0, μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και προσπάθησαν να διαχειριστούν αυτό το υπέρ τους 1-0. Αλλά στο 57ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Ζοάο Πέντρο, όπου βρέθηκε απέναντι από τον Άλισον, σούταρε δυνατά, αλλά η μπάλα βρήκε το δοκάρι.

Στη συνέχεια, αφού γλύτωσαν από την ισοφάριση οι παίκτες του Κλοπ. Έτσι κατάφεραν στο 89ο λεπτό να βρουν και δεύτερο τέρμα, με εκτέλεση πέναλτι του Φαμπίνιο. Για αυτό το λόγο έφτασαν σε αυτή τη νίκη και βρέθηκαν έστω προσωρινά στη κορυφή του πρωταθλήματος