You are currently viewing Μεγάλη νίκη ελπίδας για την Καλλιθέα!
Η Καλλιθέα επικράτησε εύκολα εντός έδρας με 5-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη. Και παρέμεινε ζωντανή για τη πρωτιά στο Νότιο όμιλο της Super League 2.

H Kαλλιθέα είχε ένα πολύ εύκολο μεσημέρι, αφού επικράτησε πολύ εύκολα στην έδρα της με 5-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη. Και κράτησε τις μαθηματικές της ελπίδες για τη πρωτιά του Νοτίου ομίλου στο πρωτάθλημα της Super League 2 από τον Λεβαδειακό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξατοί και με διάθεση να τελειώσουν από το πρώτο μέρος τον αγώνα με την ομάδα της Σπάρτης. Εν τέλι τα κατάφεραν, αφού πέτυχαν τρία τέρματα, με πρώτο στο 21ο λεπτό με τον Κινηγόπουλο, το 2-0 έκανε στο 26ο λεπτό με τον Μουνιέ και το 3-0 διαμόρφωσε στο 40ο λεπτό ο Τσιντώνης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκηνικό δεν άλλαξε. Αφού οι παίκτες της Καλλιθέας μπήκαν με την ίδια προσήλωση και συγκέντρωση που είχαν από το πρώτο. Έτσι κατάφεραν στο 62ο λεπτό να βρουν και τέταρτο τέρμα με σκόρερ πάλι τον Κινηγόπουλο, ενώ στο 80ο λεπτο διαμόρφωσαν το 5-0 με δράστη αυτή τη φορά τον Μπάτροβιτς. Ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής με τον Χαζαμπένγκοβιτς.

Έτσι το τέλος της αναμέτρησης, βρήκε τους γηπεδούχους να φτάνουν σε αυτή τη νίκη. Με αποτέλεσμα να κρατήσουν τις μαθηματικές τους ελπίδες ζωντανές για την πρωτιά στον πρωτάθλημα.

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Μπουλούλης, Κύργιας, Τσιντώνης, Βασιλούδης, Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Χατζηδίμπας, Μάλτσι, Μουνιέ

Αστέρας Βλαχιώτη (Φυντάνης): Ιωαννίδης, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε (19 λ.τ Μπάτροβιτς), Αναστασόπουλος, Γκρατσόφ, Σοκολάροφ, Λεωνιδόπουλος, Φουρλάνος, Φερέιρα, Σιντορένκο, Μπούτνικ