You are currently viewing Μεγάλη νίκη ανάσα για την Κάλιαρι!
Η Κάλιαρι πέτυχε μεγάλο διπλό 1-2 στην έδρα της Τορίνο. Και πήρε μεγάλη ανάσα για τη σωτηρία στη μεγάλη κατηγορία της χώρας.

Η Κάλιαρι συνέχιζε τις πολύ καλές εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα. Αφού έχει να χάσει εδώ και 5 παιχνίδια. Έτσι σήμερα απέδρασε με το διπλό 1-2 από την έδρα της Τορίνο. Και βρέθηκε εκτός της επικίνδυνης ζώνης στη κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και αγριεμένοι στον αγωνιστικό χώρο, αφού είχαν τη διάθεση να ψάξουν από νωρίς το γκολ, όπου θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ. Έτσι αυτό ήρθε στο 21ο λεπτό με τον Μπελανόβα. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ξύπνησαν, βγήκαν μπροστά και πίεσαν για την ισοφάριση, πριν τελειώσει το πρώτο μέρος, όμως δεν κατάφεραν.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ της ισοφάρισης πολύ νωρίς και συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό με σκόρερ το συνήθη ύποπτο τον Μπελότι.

Ωστόσο για λίγο κράτησε η χαρά των παικτών της Τορίνο, αφού η ομάδα του Λυκογιάννη, κατάφερε να προηγηθεί ξανά στο 62ο λεπτό με τον Ντειόλα.

Έτσι οι γηπεδούχοι ήταν υποχρεωμένοι να βγουν μπροστά. Για να επιζητήσουν εκ νέου την ισοφάριση. Όμως παρά τις ευκαιρίες που είχαν, δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ. Έτσι η ομάδα από τη Σαρδηνία, πήρε το τεράστιο διπλό και πήρε ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια που θα έρθει στο πρωτάθλημα.