You are currently viewing Μεγάλη Λαμία, πέτυχε τεράστια νίκη με τον ΟΦΗ!
H Λαμία πέτυχε την εντός έδρας νίκη 2-1 με τον ΟΦΗ. Έτσι πήρε βαθμολογική ανάσα, ώστε να ξεφύγει από της τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Η Λαμία το τελευταίο μήνα, βρίσκεται σε τρομερή φόρμα. Αφού τρέχει ένα τρομερό σερί με 4 ισάριθμα τρομερά αποτελέσματα χωρίς ήττα. Έτσι σήμερα πιστοποίησε τη καλή κατάσταση που βρίσκεται, αφού επικράτησε στην έδρα της 2-1 με τον Όφη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες, να έχουν ως πρώτο σκοπό να προστατεύσουν τις άμυνες τους και να μην δεχτούν κάποιο τέρμα. Έτσι δεν είχαμε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Οι Κρητικοί όσο περνούσε η ώρα του ματς, ανέβαζε τους ρυθμούς κατακόρυφα. Και έτσι στο 34ο λεπτό βρήκαν το τέρμα. Όπου μπήκαν μπροστά στο σκορ με δράστη τον Τσιλιανίδη. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι Λαμιώτες μπήκαν με μεγαλύτερη διάθεση, να πιέσουν και να βρουν τις ευκαιρίες, ώστε να φέρουν το ματς στα ίσια. Έτσι είχαν τεράστια ευκαιρία στο 56ο λεπτό με τον Τσούκαλο, αλλά η κεφαλιά που έπιασε βγήκε σε κόρνερ.

Οι Κρητικοί κατάφεραν να βρουν το τέρμα και να κάνουν το 0-2 με τον Καμάου, αλλά ο διαιτητής έδωσε οφσάιντ.

Έτσι αφού δεν διπλασίαζαν τα τέρματα, οι γηπεδούχοι στην αμέσως επόμενη φάση βρήκαν το τέρμα. Ισοφάρισαν με τον Μανούσο ενώ 5 λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό πέτυχε την απόλυτη ανατροπή, πάλι με τον Μανούσο.

Έτσι μέχρι το φινάλε έμεινε αυτό το αποτέλεσμα. Έτσι κατάφεραν και πανηγύρισαν αυτή τη τεράστια νίκη, με αποτέλεσμα να πάρουν μεγάλη βαθμολογική ανάσα στη προσπάθεια να παραμείνουν στην κατηγορία