You are currently viewing Μάντσεστερ Σίτι: Κέρδιζε εύκολα 5-0 τη Νόριτς!
Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν καταιγιστική απέναντι στη Νόριτς. Αφού επικράτησε με 5-0 και έδειξε πως άφησε πίσω την κακή ήττα επί της Τότεναμ.

Οι Πολίτες από την αρχή του αγώνα έδειξαν, ποιο θα είναι το αφεντικό. Καθώς μόλις στο 7ο λεπτό πέτυχαν το 1-0, με αυτογκόλ του Κρόουλ.

Στη συνέχεια η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, συνέχιζε την αφόρητη πίεση, με αποτέλεσμα να βρει άλλο ένα τέρμα, αυτή τη φορά στο 22ο λεπτό με σκόρερ το Γκρίλις, όπου ήταν και το πρώτο με τη φανέλα της Σίτι. Έτσι με το 2-0 πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα για το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο δεν άλλαξε το σκηνικό. Με τους παίκτες της Μάντσεστερ Σίτι να έχουν τη μπάλα στα πόδια τους και τα Καναρίνια να είναι σε θέση άμυνας.

Έτσι το σύνολο του Γκουαρντιόλα πέτυχε άλλα τρία γκολ. Αφού στο 65ο λεπτό έγινε το 3-0 με σκόρερ το Λαπόρτ, στο 71ο λεπτό το 4-0 με το Ζεσούς και στο 84ο λεπτό διαμορφώθηκε το 5-0 με σκόρερ το Μαχρέζ.

Μαν. Σίτι: Εντερσον, Γουόκερ, Κανσέλο, Ντίας, Λαπόρτ, Γκουντογκάν (69′ Πάλμερ), Γκρίλις (75′ Μαχρέζ), Σίλβα, Ρόδρι, Ζεσούς, Τόρες (61′ Στέρλινγκ)

Νόριτς: Κρουλ, Χάνλεϊ, Γκίμπσον, Γιαννούλης (46′ Μούμπα), Ααρονς, Ρουπ (46′ ΜακΛιν), Ράσιτσα, Μελού, Κάντγουελ, Γκίλμουρ, Πούκι (77′ Σάρτζεντ)