You are currently viewing «Μάγκας» ο Λεβαδειακός κέρδισε τον Ολυμπιακό!
Τρομερός Λεβαδειακός πήρε μεγάλη εντός έδρας νίκη 3-2 με τον Ολυμπιακό και απέκτησε προβάδισμα για τη Ρεβανς στο Καραισκάκης.

Ο Λεβαδειακός χωρίς να φοβηθεί τον Ολυμπιακό. Πήρε μεγαλειώδη νίκη με 3-2 και απέκτησε μικρό προβάδισμα για τη Ρεβανς στο Πειραία.

Ο Λεβαδειακός ορεξάτος και με μεγάλη διάθεση για επιθετικό ποδόσφαιρο. Έτσι άνοιξαν μόλις στο 3ο λεπτό το σκορ με τον Πολέτο και 3 λεπτά αργότερα και στο 6ο λεπτό έκαναν το 2-0 αυτή τη φορά με σκόρερ τον Παναγιώτου.

Στη συνέχεια οι Ερυθρόλευκοι ανέβαζαν στροφές, είχαν την μπάλα στα πόδια τους, με αποτέλεσμα να ψάξουν τη μείωση του σκορ. Έτσι βρήκαν το γκολ στο 26ο λεπτό με δράστη το Σεμέδο.

Έτσι αυτό 2-1 υπέρ του Λεβαδειακού, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι πάλι μπήκαν πολύ δυνατά και βρήκαν στο 61ο λεπτό το γκολ και έκαναν το 3-1 με σκόρερ αυτή τη φορά το Δούμτσιο. Ωστόσο άμεση ήταν η απάντηση του Ερυθρολεύκων αφού μείωσαν πάλι στο ένα γκολ και στο 3-1 με τον Ρόνι Λόπεζ.

Οι Ερυθρόλευκοι στα εναπομείναντα λεπτά του αγώνα, δεν κατάφερε να βρει άλλο ένα, ώστε να φέρει στα ίσια το ματς. Και οι Βιωτοί κατάφεραν να πανηγυρίζουν μία τεράστια νίκη, με αποτέλεσμα να βάλουν δύσκολα τους Ερυθρόλευκους ενόψει της Ρεβανς στο Καραισκάκης για τη πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου Ελλάδος

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Σαμάσα, Βλάχος, Νίκας, Τσάπρας, Νίλι, Μεχία, Λιάγκας, Παναγιώτου, Βρακάς, Λινάρδος, Πολέτο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μάρκοβιτς, Αποστολόπουλος, Σουρλής, Κούντε, Βρουσάι, Ονιεκούρου, Αλγκασίμ Μπα, Τικίνιο.