You are currently viewing Η Λοκομοτίβ Κουμπάν πέτυχε μεγάλη νίκη με την ΤΣΣΚΑ
Η Λοκομοτίβ Κουμπάν επικράτησε εντός έδρας 94-82 την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Και μείωσε σε 2-1 τις νίκες για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας με το 2-0 από τα πρώτα παιχνίδια στην έδρα της στη Μόσχα, ήταν ένα βήμα από τους τελικούς στο Ρώσικο Πρωτάθλημα. Αφού ήθελε άλλη μία νίκη, όπου θα τελείωνε τη σειρά σε 3-0. Ωστόσο η ομάδα της Λοκομοτίβ κατάφερε με πάθος και καρδιά να φτάσει στη μεγάλη νίκη με 94-82. Με αποτέλεσμα να μειώσει τη σειρά σε 2-1, με αποτέλεσμα να δώσει νέο ενδιαφέρον στη σειρά.

Οι Μοσχοβίτες μπήκαν πολύ δυνατά στο παρκέ. Καθώς με πολύ καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στα σουτ. Κυρίως τριών πόντων, βρέθηκαν να προηγούνται μέχρι και με διαφορά 7 πόντων 12-19. Έτσι η πρώτη περίοδος, ολοκληρώθηκε με σκορ 21-25.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι και με μεγάλη δύναμη που τους έδινε το κοινό τους, έφτασαν να προηγούνται με 9 πόντους διαφορά 39-29. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στους 3 πόντους και το 49-46. Με το σκορ του πρώτου ημίχρονου, να ολοκληρώνεται με 54-49 υπέρ της Λοκομοτίβ.

Η Τρίτη περίοδος ήταν πραγματικό ντέρμπι, αφού οι δύο αντίπαλοι δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν η μία από την άλλη. Καθώς συμβάδιζαν μαζί στο σκορ. Ωστόσο στο τέλος του δεκάλεπτου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά και να κλείσουν αυτή τη περίοδο στο +5 και στο 71-66.

Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο. Η ομάδα από το Καζάν με απίστευτό σουτ τριών πόντων και σκληρή άμυνα, άνοιξε τη διαφορά μέχρι και τους 10 πόντους 92-82, Όπου εν τέλι το τελικό σκορ έκλεισε στο 94-82. Έτσι έφτασαν στη μεγάλη νίκη και μείωσαν τη σειρά σε 2-1 απέναντι στη ΤΣΣΚΑ Μόσχας.