You are currently viewing Λίβερπουλ: Η απόλυτη ταπείνωση από τη Γουλβς (+vid)

Το φάντασμα της Λίβερπουλ εξακολουθεί να περιφέρεται στα γήπεδα της Premier League προκαλώντας θλίψη στους οπαδούς της

Την 7η φετινή της αποτυχία γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου η Λίβερπουλ, για την 22η αγωνιστική της Premier League, στο ‘Μολινό”. Εκεί την υποδέχθηκαν οι Γουλβς, που στη συνέχεια την ..κέρασαν me 3 γκολ. Μια ταπεινωτική ήττα για τους ρεντς που επιβεβαιώνει ότι βρίσκονται σε ελεύθερη πτώση εδώ και μεγάλο διάστημα.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι από πολύ νωρίς. Μόλις στο 6ο λεπτό της συνάντησης, το απίθανο αυτογκολ του Μάτιπ φρόντισε γιαυτό. Λίγο αργότερα, στο 12ο λεπτό, ο Ντόουσον στο ντεμπούτο του με τους λύκους, ξεσήκωσε τις κερκίδες με ένα 2ο γκολ. Μετά από μια τραγική αντίδραση της άμυνας της Λίβερπουλ, βρήκε το χώρο και εκτέλεσε πολύ δυνατό σουτ εντός περιοχής τον Άλισον.

Μοναδικό καλό διάστημα για τους κόκκινους στο ματς ήταν από την έναρξη του δευτέρου μέρους μέχρι το 70′. Είχαν σπουδαίες ευκαιρίες για να σκοράρουν με τους Κεϊτά, Σαλάχ και Νούνιες. Δυστυχώς όμως ο Ρούμπεν Νέβες στο 71ο λεπτό τιμώρησε για μια ακόμη φορά τους φιλοξενούμενους, γράφοντας το τελικό 3-0.

Για το συγκεκριμένο γκολ, ο Κλοπ έδωσε ένα μικρό άλλοθι στην ομάδα του λέγοντας: Το τρίτο γκολ δεν το μετράω επειδή ήταν η πρώτη φορά που πέρασαν τη γραμμή της σέντρας στο δεύτερο μέρος”.

Οι Γουλβς δεν άφησαν χωρίς απάντηση τη δήλωση του Κλοπ. Με αρκετό χιούμορ τον τρόλαραν στο twitter με την εξής δημοσίευση..

Πάντως όποιο κι αν ήταν το αποτέσμα, οι Γουλβς καλωσόρισαν ένα σπουδαίο τρίποντο στη μάχη που δίνουν για να αποφύγουν το τρένο του υποβιβασμού. Από την άλλη η Λιβερπουλ, απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από το στόχο της εξόδου στην Ευρώπη τη νέα σεζόν.