You are currently viewing Η Λαμία πέρασε «σίφουνας» από το Ελ Πάσο!
Η Λαμία ήταν αποτελεσματική και έφτασε εύκολα στη νίκη 0-3 απέναντι στην Ηλιούπολη. Έτσι προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η Λαμία δεν ήθελε να μπει σε περιπέτειες, σε αυτό τον αγώνα με την Ηλιούπολη. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, να προηγηθούν γρήγορα, μόλις στο 12ο λεπτό με σκόρερ τον Τσούκαλο.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και να φέρουν στα ίσια το ματς. Αλλά δεν τα κατάφεραν, καθώς είχαν μόλις δύο σουτ στον αγώνα και τίποτα παραπάνω.

Στο δεύτερο μέρος, οι Λαμιώτες μπήκαν για να καθαρίσουν το ματς, ώστε να μην μπουν σε περιπέτειες για τη πρόκριση.

Το κατάφεραν, καθώς βρήκαν το δεύτερο τέρμα στο 56ο λεπτό με δράστη τον Τσούκαλο. Και με αυτό το γκολ, κλείδωσαν τη πολυπόθητη πρόκριση.

Ενώ στις καθυστερήσεις βρήκαν και τρίτο τέρμα με σκόρερ αυτή την φορά τον Μαζουλούξη. Όπου ήταν και το κερασάκι στη τούρτα.

Έτσι η ομάδα του Γρηγορίου, πέρασε χωρίς να κουραστεί στην επόμενη φάση και έδειξε πως μπορεί και έχει τα φώτα, να φτάσει πολύ ψηλά σε αυτό τον θεσμό.

ΓΣ Ηλιούπολης (Βαγγέλης Χαντές): Τσάκαλος, Πολίτης, Μπουσάι, Ρέτζο, Τσατσαρής, Μαλάϊ, Γάγγος, Ταβάρες, Ντινιωτάκης, Ζέλο και Λάμπι.

ΠΑΣ Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Προβυδάκης, Τζανδάρης, Γκέντσογλου, Τιρόνε, Ελευθεριάδης, Μανουσάκης και Τσούκαλος.