You are currently viewing Λαμία και Ατρόμητος κόλλησαν στην ισοπαλία!
Η Λαμία με τον Ατρόμητο, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Και παρέμειναν στα χαμηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα.

Ένα παιχνίδι, όπου κράτησε έντονο το ενδιαφέρον, μέχρι το τέλος. Λαμία και Ατρόμητος έμειναν στο 2-2. Και δεν κατάφεραν να φτάσουν στους τρεις βαθμούς, ώστε να πάρουν βαθιά ανάσα. Στη προσπάθεια να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.

Το παιχνίδι, ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο με αμυντικούς προσανατολισμούς. Ωστόσο στο 19ο λεπτό οι Περιστεριώτες ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, με δράστη τον Στρούγγη.

Στη συνέχεια, πήραν τα ηνεία οι Λαμιώτες, όπου είχαν τη κατοχή της μπάλας, αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές καταστάσεις μπροστά από την εστία του Πίριτς.

Όμως εκεί που πήγαινε να λήξει το πρώτο μέρος, με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στη τελευταία φάση του αγώνα, να ισοφαρίσουν και να φέρουν στα ίσια το ματς με αυτογκόλ του Παπαδόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αγριεμένοι στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να βρουν ένα δεύτερο τέρμα, ώστε να ξαναμπούν πάλι μπροστά στο σκορ. Έτσι και τα κατάφεραν, στο 58ο λεπτό με σκόρερ τον Βασιλαντωνόπουλο.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι δεν το παράτησαν το ματς. Πίεσαν για την νέα ισοφάριση. Όπου και τη βρήκαν, στο 79ο λεπτό με σκόρερ τον Αραμπούλι.

Έτσι στα εναπομείναντα λεπτά που απέμειναν, οι δύο αντίπαλοι πίεσαν για το γκολ, όπου αυτόματα θα τους έδινε τους τρεις βαθμούς. Αλλά δεν τα κατάφεραν και έληξε ο αγώνα με αυτή την ισοπαλία. Με τους δύο μονομάχους να συνεχίζουν να είναι στις τελευταίες θέσεις στο πρωτάθλημα της Super League 1.

ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Σκόνδρας (62′ Προβυδάκης), Γκόλεμιτς, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης (62′ Γκέντσογλου), Μπεχαράνο, Τιρόνε (78′ Τσούκαλος), Μανούσος (85′ Μαζουλουξής), Καραμάνος (62′ Ελευθεριάδης), Αραμπούλι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος (87′ Μουνίθ), Στρούγγης, Κ. Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Καστεγιάνο, Σάλομον, Ντένιτς (67′ Νάτσος), Μπεντινέλι (75′ Κιβρακίδης), Καρτάλης (75′ Κλωναρίδης), Κουλούρης.