You are currently viewing LaLiga: Η Μπαρτσελόνα έκανε πάρτι και μοίραζε γκολ

Στην 4η αγωνιστική της LaLiga η υπερηχητική Μπαρτσελόνα σκόρπισε τη Βαγιαδολίδ, κάνοντας το 4/4 στο ισπανικό πρωτάθλημα

Το Σάββατο (31/8) η Μπαρτσελόνα υποδέχθηκε τη Βαγιαδολίδ για την 4η αγωνιστική της LaLiga. Οι μπλαουγκράνα πραγματοποίησαν μια απίστευτη εμφάνιση. Ήταν η πρώτη υπερηχητική τους εμφάνιση με τον Χάνσι Φλικ στον πάγκο τους. Κέρδισαν με το σαρωτικό 7-0, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Οι Καταλανοί έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Βαρκελώνης ήταν ο Ραφίνια, που μάλιστα πέτυχε και χατ τρικ στο παιχνίδι αυτό.

Με το καλημέρα στο ματς, η ομάδα του Φλικ πίεσε ψηλά και θέλησε να κλειδώσει τη νίκη. Στο 20ο λεπτό ο Βραζιλιάνος χτύπησε για πρώτη φορά, ανοίγοντας το σκορ με ένα όμορφο τσίμπημα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το 2-0 έπειτα από ασίστ του Γιαμάλ . Στο 45+2΄, με ένα εντυπωσιακό τελείωμα ο Κούντε έκανε το 3-0.

Στην επανάληψη το σκηνικό του ματς παρέμεινε ίδιο, με την Μπαρτσελόνα να… σκορπάει τρόμο επιθετικά. Στο 64΄ και στο 72΄ ο Ραφίνια βρήκε δίχτυα ξανά, βάζοντας την υπογραφή του. Ο Όλμο στο 83ο λεπτό διαμόρφωσε το 6-0.

Το κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους έβαλε ο Τόρες στο 85΄, με την Μπαρτσελόνα να δίνει συνέχεια στο αήττητο σερί της.