You are currently viewing Κύπρος: Η αντίδραση του Κωστένογλου στην 6άρα (vid)
Η Κύπρος ηττήθηκε με 6-0 από την Ρωσία και ο Νίκος Κωστένογλου στον πάγκο έρινε νερό στο πρόσωπο του δείχνοντας και την απογοήτευση του.

Ο Νίκος Κωστένογλου δεν μπορούσε να το χωνέψει αυτό που έγινε, αφού η Κύπρος ηττήθηκε με 6-0 από την Ρωσία. Μια βαριά ήττα που τον έκανε να ρίξει νερό στο πρόσωπο του όταν μπήκε το 6ο γκολ.

Μετά τη νέα ήττα, η Κύπρος παρέμεινε στον πάτο του ομίλου με πέντε βαθμούς. Kαι την Κυριακή (14/11) αντιμετωπίζει τη Σλοβενία, χωρίς ωστόσο το ματς να έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον για κάποια από τις δύο ομάδες.

Ο Κωστένογλου μετά το τέλος του ματς είπε σχετικά:

«Απρόσμενα, δεχτήκαμε το πρώτο τέρμα πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό. Στη συνέχεια και στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ισορροπήσαμε το παιχνίδι. Καταφέραμε να παρουσιάσουμε μια καλή εικόνα αμυντικά και επιθετικά. Και χάσαμε και μια κλασσική ευκαιρία στο τέλος του ημιχρόνου για να ισοφαρίσουμε.

Στο 55ο λεπτό δεχόμαστε αναπάντεχα το δεύτερο γκολ, μετά από ένα λεπτό το τρίτο. Και εκεί χάσαμε τον προσανατολισμό μας και καταρρεύσαμε. Γίνονται ατομικά λάθη και το σκορ παίρνει μεγάλες διαστάσεις.

Το παιχνίδι δεν προμήνυε να εξελιχθεί με αυτό τον τρόπο. Αδιαμφισβήτητα είναι βαρύ το σκορ. Όμως, αυτό δεν μπορεί πλέον να αλλάξει. Πρέπει να βρούμε τα ψυχικά αποθέματα, να σηκώσουμε το κεφάλι γιατί σύντομα έχουμε άλλο παιχνίδι».

Στο μεταξύ είναι πολλές οι αντιδράσεις στην Κύπρο. Ζητούν την απομάκρυνση του Κωστένογλου από τον πάγκο. Και να αλλάξει γενικά σελίδα η Εθνική.