You are currently viewing Κύπελλο Ελλάδας: Απίθανο πέναλτι έδωσε ο διαιτητής στο Αιγάλεω-Πανσερραϊκός (vid)

Κύπελλο Ελλάδας: Στο Αιγάλεω-Πανσερραϊκός δόθηκε ένα απίθανο πέναλτι που ήδη έχει γίνει viral ενώ ήταν και άκρως σημαντικό.

Κύπελλο Ελλάδας: Πιο συγκεκριμένα ο Πανσερραϊκός πήρε πέναλτι στο 94′ με το οποίο ισοφάρισε 1-1 το Αιγάλεω. Και στην παράταση βρήκε δεύτερο γκολ για να πάρει εκείνος την πρόκριση.

Ωστόσο το πέναλτι που δόθηκε στις καθυστερήσεις ήταν μια… εφεύρεση. Καθώς ο Λιούμης που το κέρδισε περισσότερο βουτάει στην μεγάλη περιοχή, παρά τον βρίσκει ο αντίπαλος.

Κι έτσι όλα άλλαξαν με την ομάδα των Σερρών να κάνει το 1-1 και στην πορεία της παράτασης σκόραρε εκ νέου για να προκριθεί.

Δείτε το πέναλτι που δόθηκε στο 2:50 στο παρακάτω βίντεο:

Το ματς ήταν για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου όπου ακόμα δεν έχουν μπει οι ομάδες της Super League. Σε άλλα αποτελέσματα η Καλλιθέα νίκησε 2-1 εκτός την Ηλιούπολη σε ένα από τα ντέρμπι.

Επίσης ντέρμπι ήταν και το Βέροια-Χανιά. Με τους γηπεδούχους να παίρνουν το εισιτήριο με γκολ στην παράταση. Το εισιτήριο πήρε και η ΑΕΛ που νίκησε 2-1 τον Ναυπακτιακό Αστέρα. Ο Εργοτέλης όπως είναι γνωστό δεν κατεβαίνει στο κύπελλο και γενικά στα επαγγελματικά πρωταθλήματα. Κι έτσι ο Απόλλωνας Λάρισας πήρε την πρόκριση στα χαρτιά.

Η Καλαμάτα επικράτησε 1-0 της Προοδευτικής για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση.