You are currently viewing Κόρινθος: Απίστευτη καταγγελία για πυροβολισμό σε αγώνα! (vids)
Η Κόρινθος προχώρησε σε μια τρομερή καταγγελία για πυροβολισμούς σε αγώνα τοπικού πρωταθλήματος και προκάλεσε σάλο.

Μια αναφορά έγινε για το ματς που έδωσε η Κόρινθος εκτός κόντρα στον Τενεάτη Αθικιών για την πρώτη ερασιτεχνική κατηγορία της Κορίνθου.

Η καταγγελία αναφέρει πως υπήρξαν πυροβολισμοί προς τους παίκτες της ομάδας, πριν την έναρξη του ματς. Μάλιστα κατονομάζει και τον φίλαθλο που το έκανε. Μάλιστα συνέβησαν κι άλλα περιστατικά. Με απειλές σε παίκτες, παράγοντες και φιλάθλους της ομάδας. Αλλά και στους διαιτητές με ρίψεις αντικειμένων, μέχρι και πέτρες!

Αναλυτικά η ανακοίνωσε που έκανε η Κόρινθος:

«Τα όσα θλιβερά διαδραματίστηκαν σήμερα στο γήπεδο των Αθικιων είναι πρωτόγνωρα για όλη την Ελλάδα.

Ο γνωστός φίλαθλος των Αθικιων με τα αρχικά Σ.Ι του Παναγιωτη πυροβόλησε με όπλο καραμπίνα τρεις φορές. Βρίζοντας και απειλώντας τους ποδοσφαιριστές και τους φιλάθλους μας πριν την έναρξη του αγώνα.

Ειδοποιήθηκε η αστυνομία η οποία και τον συνέλαβε.

Στο 75 λεπτό επιτέθηκε και χτύπησε τον Οικονόμου Γεώργιο οπαδός των Αθικιων.Στο 27 λεπτό ( β ημίχρονο) εγινε τρίτη διακοπή του αγώνα γιατί φίλαθλοι της γηπεδούχου πέταξαν πέτρες και μπουκάλια νερού στον επόπτη ( υπάρχει το βίντεο) και ως εκ θαύματος ” ξεχάστηκε ” στο φύλλο αγώνα να αναγράφει.

Μέλος της διοίκησης των Αθικιων παρακολούθησε το δεύτερο ημίχρονο πιάνω από τον πάγκο των Αθικιών και πάταγε μπουκάλια νερού εντός γηπέδου.

Οι διαιτητές έφυγαν με συνοδεία αστυνομίας από το γήπεδο. Συγχαρητήρια στους σκηνοθέτες της σημερινής παράστασης πράγματι είστε ” διαφορετικοί ” .»

Στα του αγώνα ο Τενεάτης Αθικιών νίκησε με 3-2 σε ματς για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ. Κι έτσι πλησίασε στον ένα βαθμό την Κόρινθο, η οποία μετά την ήττα της έχασε την κορυφή από τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου.