You are currently viewing Καταστροφικός ΠΑΟΚ, 4-4 με τον Βόλο!
Ο ΠΑΟΚ αυτοκτόνησε με αντίπαλο το Βόλο. Καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με 4-4. αφού στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 4-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ στραβά για το Δικέφαλο του Βορρά. Καθώς οι Βολλιώτες βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 0-1 μόλις στο 13ο λεπτό με σκόρερ το Βαν Βιρτ.

Οι παίκτες του Ράσβαν Λουτσέσκου στη συνέχεια και για 25 λεπτά, ήταν σκέτη απόλαυση. Αφού ισοφάρισαν στο 20ο λεπτό με σκόρερ τον Μιχαηλίδη, δέκα λεπτά αργότερα πέτυχαν το 2-1 με τον Ακπόμ. Δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 3-1 με δράστη τον Ζίβκοβιτς και στο 42ο λεπτό διαμόρφωσαν το 4-1 με δεύτερο γκολ πάλι από τον Ζίβκοβιτς.

Έτσι με το 4-1 πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, με το Δικέφαλο του Βορρά να παίρνει μεγάλο προβάδισμα στο σκορ.

Ωστόσο στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του ΠΑΟΚ χαλάρωσαν πολύ. Και αυτό το πλήρωσαν ακριβά, αφού ο Βόλος πέτυχε 3 γκολ σε διάστημα 45 λεπτών. Πρώτα στο 54ο λεπτό με σκόρερ τον Μπαρτόλο. Στη συνέχεια στο 62ο λεπτό με τον Ροσέδο και στο 82ο λεπτό με δράστη τον Ρινέρ.

Αφού πρώτα έχασε πέναλτι ο Βιειρίνια για τον ΠΑΟΚ.

Έτσι έμεινε μέχρι το φινάλε αυτό το τελικό αποτέλεσμα. Με τους Ασπρόμαυρους να χάνουν τη μεγάλη ευκαιρία, να πάρουν αυτούς τους τρεις βαθμούς, ώστε να βρεθούν μόνη στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα.