You are currently viewing Καταιγιστικός ο Βόλος, κέρδιζε εύκολα την Λαμία!
Ο Βόλος επικράτησε εντός έδρας 3-0 την Λαμία. Και τους έβαλε σε μεγάλους μπελάδες για την υπόθεση παραμονής στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η Λαμία είχε το κίνητρο στην μάχη του Πανθεσαλικού, αλλά εν τέλι ο Βόλος ήταν η ομάδα όπου κέρδιζε με σκορ 3-0. Και έβαλε την ομάδα της Φθιώτιδας σε μεγάλους κινδύνους για την απευθείας παραμονή στη Super League 2.

Το πρώτο μέρος, δεν είχε πολύ καλό ρυθμό, φάσεις και γκολ. Αλλά είχε σκληρά μαρκαρίσματα και πολλά αβίαστα λάθη. Έτσι εν τέλι το ημίχρονο βρήκε τους δύο μονομάχους ισόπαλους χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο. Αφού είχαν τη πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα στο 53ο λεπτό με το Σίμον, αλλά το σουτ που έπιασε πήγε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

Στη συνέχεια οι Βολιώτες άρχιζαν να ανεβάζουν στροφές, μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα να βρουν πρώτοι το γκολ στο 72ο λεπτό με σκόρερ τον Μπαρτόλο. Ενώ στις καθυστερήσεις πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα, με τον Ροζέρο, αλλά και τον Φεράρι, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Έτσι επανήλθαν πάλι στα νικηφόρα αποτελέσματα, αφήνοντας πίσω την εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με αντίπαλο τον Ιωνικό. Εν αντιθέσει με τους φιλοξενούμενους, όπου έφτασαν τις δύο ισάριθμες ήττες, καθώς προηγήθηκε η ήττα στην έδρα τους 1-2 από τον Όφη.