You are currently viewing Η Καλαμάτα διέλυσε πολύ εύκολα την Ιεράπετρα!
Η Καλαμάτα επικράτησε εύκολα εντός έδρας 4-0 την Ιεράπετρα. Και επέστρεψε στις επιτυχίες, μετά την απρόσμενη ισοπαλία επί της Ζάκυνθου.

Η Καλαμάτα μετά τις δύο ισάριθμες ισοπαλίες, με τα Χανιά και την Ζάκυνθο. Έτσι σήμερα ξέσπασε απάνω στην Ιεράπετρα, αφού έφτασε στην νίκη με 4-0. Και επανήλθε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο, με μεγάλη διάθεση και στόχο να φτάσουν εύκολα στους τρεις βαθμούς. Αυτό μάλιστα έγινε στην πράξη, καθώς στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Φελίπε. Και πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 25ο λεπτό ο Τάτος με εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0, αφού πρώτα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κοντοές.

Έτσι στη συνέχεια έγιναν τα πράγματα πολύ πιο εύκολα για τους Μεσήνιους, καθώς σκοράραν και τρίτο τέρμα στο 29ο λεπτό με δράστη, αυτή την φορά τον Γρίβα. Αυτό το 3-0, παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενη με αυτό το ευρύ σκορ.

Στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό, ο εκπληκτικός Λουκίνας, σκόραρε και αυτός με απίστευτη κεφαλιά και έκανε το 4-0. Έτσι αυτό το σκορ παρέμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα. Με την ομάδα της Καλαμάτας να παίρνει τεράστια ψυχολογία, μετά τα ισάριθμα άσχημα αποτελέσματα που είχε στη κατηγορία.

Καλαμάτα (Μπελά): Ταΐρης, Λουπάνο, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Μαβινγκά (67? Μπούνας), Παπατόλιος, Ματέους (55? Αναστασόπουλος), Τάτος, Παυλίδης, Φελίπε (46? Λουκίνας), Γρίβας

ΟΦ Ιεράπετρας (Βεργέτης): Μανουσάκης, Κάρδαρης, Ζήσης (28? Βιβάνκο), Ντι Λορέντζο, Κοντοές, Λεμονής, Μπενίτεζ (60? Χιμένεθ), Καλλιτσουνάκης, Βουό (60? Ψάνης), Μούλερ, Αντερέγκεν (60? Κατάλντι)