You are currently viewing Ήττα «σοκ» για την Βέροια στην Κατερίνη!
Η Βέροια υπέστη απρόσμενη ήττα 2-1 στην έδρα του Πιερικού. Και μπήκε σε περιπέτειες για τη πρωτιά στο Βόρειο όμιλο του πρωταθλήματος.

Η Βέροια χωρίς τον Πασά στη σύνθεση της, ήθελε μία νίκη στην έδρα του τοπικού Πιερικού, με αποτέλεσμα να βρεθεί μία ανάσα από τη κατάκτηση της πρωτιάς στο Βόρειο όμιλο στο πρωτάθλημα της Super League 2. Ωστόσο εν τέλι ηττήθηκε με 2-1. Και σε ενδεχόμενη νίκη της Λάρισας μέσα στον Βόλο, θα σε ένα θρίλερ στις τελευταίες αγωνιστικές σε αυτό το μαραθώνιο.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα, αφού μπήκαν φορτσάτα, με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 23ο λεπτό με τον Γαβριηλίδη. Έτσι στη συνέχεια χωρίς να απειληθούν κράτησαν εύκολα αυτό το αποτέλεσμα μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο όμως μέρος, οι γηπεδούχοι με πείσμα, καθαρό μυαλό και μεγάλο πάθος, μπήκαν αποφασισμένοι για την ανατροπή, όπου και την πέτυχαν. Αφού στο 54ο λεπτό ο Κανούλας έφερε το ματς στα ίσια. Ενώ στο 77ο λεπτό ο Δερμητζόγλου γύρισε το ματς και έκανε το 2-1.

Έτσι στα εναπομείναντα λεπτά οι παίκτες της Βέροιας, προσπάθησαν να βρουν κάποιο τέρμα, ώστε να φύγουν με το πολύτιμο βαθμό, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Και έτσι με το τέλος της αναμέτρησης, έφυγαν με αυτή την ήττα και μπήκαν σε περιπέτειες για τη πρωτιά στη κατηγορία.

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας (46? λ.τ Γαλάνης), Τοπαλίδης, Χαρτσιάς, Ζούρκος (68? λ.τ Τόσκας), Κουκόλης, Γιαλαμίδης, Κριμιτζάς, Εμπουελέ (61? Δεμηρτζόγλου), Ίτσιος (75? Σουντάρ), Παπαδόπουλος, Κανούλας (75? Μπουόλι).

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Σκόνδρας, Δημόπουλος, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Οικονόμου (86? Κάτσε), Γαβριηλίδης, Μούργος (66? Ορφανίδης), Φοφανά (46? Πόζογλου), Γιακουμάκης, Καπνίδης (66? Κούατενγκ).