You are currently viewing Ίντερ: Θα στοιχίσει το πρωτάθλημα το τραγικό λάθος του Ράντου; (vid)

Η Ίντερ δεν πέρασε εκ νέου στην κορυφή του καμπιονάτο και γι’ αυτό ευθύνεται κατά πολύ ένα τραγικό λάθος του Ιονούτ Ράντου.

Η ήττα με 2-1 από την Μπολόνια μπορεί να στοιχίσει τον τίτλο στην Ίντερ. Αποτέλεσμα για οποίο ευθύνεται και ο Ράντου με το τραγικό λάθος που έκανε.

Πιο συγκεκριμένα με το σκορ στο 1-1 και δέκα λεπτά να μένουν για το φινάλε του ματς, οι νερατζούρι πιέζουν για ένα δεύτερο γκολ.

Στο 81ο λεπτό η μπάλα γυρίζει στον Ράντου, από συμπαίκτη του. Μια απλή πάσα που δεν είχε δύναμη. Ωστόσο ο Ρουμάνος τερματοφύλακας κάνει λάθος εκτίμηση και η μπάλα περνάει κάτω από τα πόδια του. Εκεί κοντά ήταν ο Σανσόνε που πάνω στην γραμμή απλά την έσπρωξε προς τα δίχτυα για να κάνει το 2-1 για την Μπολόνια.

Με αυτή την ήττα η Ίντερ έμεινε στο -2 από την πρωτοπόρο Μίλαν. Και η μάχη για την κατάκτηση του καμπιονάτο καλά κρατεί. Ωστόσο οι ροσονέρι έχουν ένα μικρό προβάδισμα, αλλά απομένουν 4 αγωνιστικές για το φινάλε.

Αν τελικά καταφέρει η Μίλαν να πάρει τον τίτλο, δεν αποκλείεται το λάθος του Ράντου να αποδειχθεί μοιραίο. Μεγάλη η κουβέντα που γίνεται αναφορικά με τον Ρουμάνο τερματοφύλακα. Που δεν άρπαξε την ευκαιρία που του δόθηκε να παίξει στο εξ αναβολής ματς με την Μπολόνια, από την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ρουμάνος τερματοφύλακας ζήτησε συγγνώμη γι’ αυτό που έγινε. Ήταν απαρηγόρητος και οι συμπαίκτες του έσπευσαν να σταθούν στο πλευρό του. Αυτά συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο και γι’ αυτό το λόγο είναι και ο βασιλιάς των σπορ. Για τα απρόβλεπτα που μπορούν να συμβούν και ίσως να είναι και μοιραία.