You are currently viewing Ίντερ: Νίκησε και παρέμεινε στο κυνήγι τη κορυφής!
Η Ίντερ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κορέα. Έφτασε στην εντός έδρας νίκη 2-0 με την Ουντινέζε και παρέμεινε κοντά στη κορυφή της κατάταξης.

Οι Νερατζούρι χάρη σε έναν απίστευτο Κορέα. Όπου έβαλε και τα δύο τέρματα. Έφτασε στη σημαντική νίκη και παρέμεινε στο κυνήγι των δύο πρώτων θέσεων στο βαθμολογικό πίνακα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το καλύτερο δυνατό τρόπο για τους γηπεδούχους.  Αφού πίεσαν είχαν πολλές ευκαιρίες, αλλά έπεσαν απάνω στον εντυπωσιακό Ντε Σιλβέστρι, όπου κράτησε με τις αποκρούσεις του μέσα στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στην ανάπαυλα του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος.  Η ομάδα του Ιντζάγκι αύξησε τη πίεση της, ακόμα περισσότερο και κατάφερε στο 60ο λεπτό να βρει το γκολ με σκόρερ τον Κορέα.

Ενώ 8 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό σκόραραν για άλλη μία φορά οι γηπεδούχοι.  Με σκόρερ για άλλη μία φορά τον Κορέα.

Έτσι αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους γηπεδούχους να παίρνουν αυτή τη σημαντική νίκη. Με αποτέλεσμα να ανέβει η ψυχολογία τους ενόψει της συνέχειας στο πρωτάθλημα και το Champions League.

Ίντερ (3-5-2): Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ρανόκια, Μπαστόνι, Ντάμφρις, Μπαρέλα (80′ Σένσι), Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου (70′ Βιδάλ), Πέρισιτς (86′ Ντιμάρκο), Τζέκο (80′ Λαουτάρο), Κορέα (70′ Σάντσες)

Ουντινέζε (3-5-2): Σιλβέστρι, Μπεκάο, Νούιτινκ, Καετάνο, Μολίνα (89′ Σόπι), Λάρσεν (70′ Ουντόντζι), Γιάγιαλο (58′ Γουάλας), Μακένγκο (70′ Αρσλάν), Περέιρα, Μπέτο, Σαξές (58′ Ντελοφέου)