You are currently viewing H Τότεναμ πέρασε εύκολα με τη νίκη από το Elland Road!
Η Τότεναμ έφτασε στην εκτός έδρας νίκη 0-4 με αντίπαλο την Λίντς. Και επέστρεψε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα.

Η Τότεναμ για πρώτη φορά στην εποχή του Κόντε, έκανε μία τρομερή εμφάνιση, με γεμάτο φάσεις και εκατέρωθεν τέρματα. Έτσι κατάφερε και έφτασε στην πολύ εύκολη επικράτηση με 0-4 από την Λιντς. Και παρέμεινε ζωντανή για τη πρώτη τετράδα στη κατάταξη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με το καλύτερο δυνατό τρόπο για την Τότεναμ. Αφού κατάφεραν να πετύχουν, μέχρι και το 27ο λεπτό τρία τέρματα. Το πρώτο τέρμα μπήκε στο 10ο λεπτό με το Σεσενιόν, το δεύτερο μπήκε στο 15ο λεπτό με τον Κουλουκέφσκι, ενώ το τρίτο μπήκε στο 27ο λεπτό με δράστη τον Κέιν.

Έτσι στη συνέχεια προσπάθησαν οι γηπεδούχοι να δημιουργήσουν κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν τα κατάφεραν. Με αποτέλεσμα να πάνε στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος με τους φιλοξενούμενους προηγούμενους στο 0-3.

Στο δεύτερο μέρος έπεσε ο ρυθμός, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν απογοητευμένοι με το 0-3 από το πρώτο ημίωρο. Ενώ οι φιλοξενούμενοι ήθελαν να διαχειριστούν πολύ καλά αυτό το υπέρ τους αποτέλεσμα που είχαν.

Οι Spurs όμως βρήκαν και άλλο ένα τέρμα, στο 86ο λεπτό με σκόρερ, αυτή τη φορά το Σον. Έτσι στο φινάλε έφτασαν σε μία άνετη νίκη, όπου τους έδωσε αυτοπεποίθηση και μεγάλη ψυχολογία ενόψει της συνέχειας που θα ακολουθήσει στο πρωτάθλημα