You are currently viewing Η Γουέστ Χαμ κόλλησε στο 1-1 με την Νιούκαστλ!
Η Γουέστ Χαμ κόλλησε στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Νιούκαστλ. Και έχασε την ευκαιρία να σταθεροποιηθεί στην τετράδα του πρωταθλήματος.

Η Γουέστ Χαμ υποτίμησε πολύ την ομάδα της Νιούκαστλ, αφού προηγήθηκε νωρίς στο σκορ. Αλλά λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος οι Καρακάξες έφεραν το ματς ίσια. Και στο φινάλε έχασαν δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνουν για τη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τους γηπεδούχους. Καθώς από την αρχή του αγώνα πήραν τα ηνία του παιχνιδιού. Είχαν πολύ καλές ευκαιρίες, με τη πρώτη να καταγράφεται στο 19ο λεπτό με τον Μπόουεν, αλλά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Ντουμπράβκα.

Ωστόσο εν τέλι το γκολ, ήρθε για την ομάδα του Μόγιες στο 32ο λεπτό με σκόρερ τον Πολύ κινητικό Μπόουεν. Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν και πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης στο 45ο λεπτό με δράστη τον Γουίλοκ. Έτσι οι δύο αντίπαλοι πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, ισόπαλες στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος, εξελίχθηκε σε πολύ ριχά νερά. Αφού οι δύο ομάδες δεν απείλησαν καθόλου, παρά μόνο είχαν κάποιες καλές στιγμές. Στο 60ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μία πολύ καλή ευκαιρία με τον Γουίλοκ, αλλά το σουτ που επιχείρησε βγήκε λίγο απάνω από τα δοκάρια του Φαμπιάνσκι.

Έτσι αυτό το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με τους δύο αντιπάλους να παίρνουν από ένα βαθμό και να συνεχίζουν την δύσκολη συνέχεια που θα έχουν στο πρωτάθλημα