You are currently viewing Γκαρσία: Η ομιλία στους παίκτες – «Δείξατε πως έχετε αρ@@@ια»!
Ο Πάμπλο Γκαρσία μίλησε στους παίκτες μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ και τόνισε πως αυτό είναι ΠΑΟΚ και τους τόνωσε την ψυχολογία για τη συνέχεια

Ο Πάμπλο Γκαρσία μίλησε στους παίκτες μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ και τόνισε πως αυτό είναι ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ 1-0, με γκολ του Μουργκ στις καθυστερήσεις. Μετά το τέλος του ματς ο Πάμπλο Γκαρσία μίλησε στους παίκτες. Τους συνεχάρη για την εικόνα τους και τόνισε πως αυτό είναι που θέλει να βλέπει.

Ο Ουρουγουανός τεχνικός συγκέντρωσε τους ποδοσφαιριστές του στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ και εκείνοι δημιούργησαν έναν κύκλο για να ακούσουν τη μίνι ομιλία του προπονητή τους.

Ο 43χρονος κόουτς δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά του και μεταξύ άλλων είπε στους παίκτες: «Αυτό είναι ΠΑΟΚ! (εννοώντας το πάθος και τη θέληση που έβγαλαν οι παίκτες του ως το τελευταίο λεπτό). Όλοι μαζί μπορούμε να πετύχουμε αυτά που θέλουμε. Δείξατε ότι έχετε αρ….ια»!

Το αποτέλεσμα ήταν κάτι που ήθελε ο ΠΑΟΚ. Η ήττα από τον Παναθηναϊκό με 3-0 ήταν βαριά. Κάτι που έφερε δυσαρέσκεια και απογοήτευση.

Ο Ιβάν Σαββίδης μίλησε στους παίκτες πριν το ντέρμπι με την ΑΕΚ. Και τους τόνισε πως πρέπει να τιμήσουν την φανέλα που φορούν.