You are currently viewing Η Γιουβέντους επικράτησε με 2-1 την Βενέτσια!
Η Γιουβέντους επικράτησε εντός έδρας 2-1 την Βενέτσια. Και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την 3η της βαθμολογίας Νάπολι.

Η Γιουβέντους ήθελε πολύ αυτή τη νίκη, με μία πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στην αδύναμη Βενέτσια. Αλλά αγχώθηκε αρκετά να την πάρει. Αφού στο τέλος κατάφερε να βρει το τρόπο με τον αρχηγό της τον Μπονούτσι να φτάσει σε αυτή την νίκη με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Με αποτέλεσμα να προηγηθούν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Μπονούτσι. Ωστόσο στη συνέχεια οι παίκτες του Αλέγκρι χαλάρωσαν και παραλίγο να το πληρώσουν, καθώς στο 23ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Ανρί, όμως η κεφαλιά του βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Σέσνι.

Έτσι αυτό το 1-0 υπέρ των Μπιανκονέρι, παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, καθώς πήγαν με το μικρό αλλά σημαντικό προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, αφού ήθελαν να βρουν ένα δεύτερο τέρμα, ώστε να κλειδώσουν το τρίποντο. Ωστόσο τα λεπτά περνούσαν και δεν κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο τέρμα. Έτσι οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν την ισοφάριση με τον Αράμου στο 71ο λεπτό με σουτ εκτός της περιοχής.

Όμως στη συνέχεια οι παίκτες του Αλέγκρι, δεν χαλάρωσαν και έψαξαν κατευθείαν την απάντηση. Για αυτό το λόγο στο 75ο λεπτό σκόραραν εκ νέου πάλι με τον Μπονούτσι.

Έτσι αυτό το 2-1, παρέμεινε μέχρι το φινάλε του αγώνα. Έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν σε αυτό το πολύτιμο τρίποντο και βρέθηκαν πάλι στο -1 από την 3η Νάπολι στο πρωτάθλημα.