You are currently viewing Η Γιουνάιτεντ πήρε το ματς της χρονιάς, 4-3 τη Γουλβς

Με δυο γκολ στις καθυστερήσεις, η Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη στο πιο συγκλονιστικό παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Premier League

Απίστευτο το παιχνίδι στο «Μολινό», που ολοκλήρωσε την 22η αγωνιστική της Premier League. H Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 4-3, μέσα στην έδρα της Γουλβς. Τη λύτρωση στο θρίλερ αυτό έδωσε ο 18χρονος Κόμπι Μέινου, με το γκολ που πέτυχε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το παιχνίδι ήταν πραγματικά συναρπαστικό και θα μείνει στην ιστορία. Είναι μόλις το 6ο ματς στην ιστορία της Premier League που είχε 5 γκολ στα τελευταία 20 λεπτά.

Οι κόκκινοι διάβολοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος, με 0-2. Στο δε 75ο λεπτό της αναμέτρησης, το σκορ έγραφε 1-3. Όμως οι λύκοι αντέδρασαν. Με πάρα πολύ καλή εμφάνιση, έφτασαν στην ισοφάριση. Αρχικά, μειώνοντας στο 85′ και γράφοντας το 3-3 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τότε όμως ήταν που ξετυλίχθηκε το θρίλερ… Δυο λεπτά αργότερα, στο 90+7′, ο Μέινου ήρθε με μία ασύλληπτη ατομική ενέργεια, για να αλλάξει εντελώς το σκηνικό. Έγραψε το τελικό 3-4, χαρίζοντας τη λύτρωση και τη νίκη στην ομάδα του Έρικ τεν Χαχ

Αυτό ήταν μάλιστα το πρώτο γκολ της καριέρας του Μέινου στην Premier League. Κι όμως, ήταν αρκετό γαι να ανεβάσει την ομάδα του στην 7η θέση του πίνακα και στο -8 από την πρώτη τετράδα.