You are currently viewing Γ’ Εθνική: Το sportcycles κοντά στις ομάδες – 4άρα ο Αετός Μακρυχωρίου, σωτήρια ισοπαλία η Κοζάνη (vid)
Γ' Εθνική: Το sportcycles είναι κοντά στις ομάδες και αυτή την φορά κάνει αναφορά στην 4άρα που έριξε ο Αετός Μακρυχωρίου και την σωτήρια ισοπαλία της Κοζάνης.

Γ’ Εθνική: Το sportcycles είναι κοντά στις ομάδες και αυτή την φορά κάνει αναφορά στην 4άρα που έριξε ο Αετός Μακρυχωρίου και την σωτήρια ισοπαλία της Κοζάνης.

Πιο συγκεκριμένη η Κοζάνη έφυγε με το 2-2 από το άντρο του Οικονόμου Τσαριτσάνης, στο πλαίσιο του 3ου ομίλου για την Γ’ Εθνική. Με τον βαθμό σώθηκε και μαθηματικά. Για τον ίδιο όμιλο ο Αετός Μακρυχωρίου επιβλήθηκε 4-1 εκτός του Ερμή στο Αμύνταιο.

Ερμής Αμυνταίου – Αετός Μακρυχωρίου 1-4

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4’ο Λάζαρος Κουμπούρας με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από πολύ μακριά. Μετά ο Κατσαμάγκας έβαλε δύο γκολ (10’, 43’) ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Παράλληλα έφτασε τα 11 γκολ στο πρωτάθλημα. Το 0-4 έκανε ο Χ. Παπαδόπουλος στο 65′. Ο Ρωμαίος στο 84′ μείωσε για τους γηπεδούχους.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Παντελής Τσιλεμάνης): Κοφίδης, Μυλωνάς (68’Δούμτσης), Αλιατίδης (58’Ρωμαίος), Αιχμαλωτίδης, Τσιτσής (80’ Παπαδόπουλος Α.), Λίτσο, Γιούσης, Γιορετζίδης, Μάγκος, Ρόμπης (46’ Φιλίππου), Παπαδόπουλος Γ. (46’ Γεωργιάδης).

ΑΕΤΟΣ ΜΑΚΡΥΧΩΡΙΟΥ (Κώστας Κατσάρας-Λευτέρης Τέας): Πατέτσος, Μητάκος (58’ λ.τ. Καλτσάς), Γιαννακόπουλος, Σιάτρας, Κουμπούρας, Ζησούλης (46’ Γκαμπούρας), Μπλέντι, Κολοβός (68’ Καλόγηρος), Κατσαμάγκας, Λεσάι (68’Δρόσος), Παπαδόπουλος Χρ. (80’ Σουπεκιώτης Κ.).

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Κοζάνη 2-2

Την παραμονή της στην Γ’ Εθνική Κατηγορία εξασφάλισε και μαθηματικά η ομάδα της Κοζάνης. Με την ισοπαλία που απέσπασε εκτός έδρας με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, φτάνοντας τους 20 βαθμούς, έπειτα από 14 αγωνιστικές.

Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε ο Παπαδόπουλος στο 34ο λεπτό, κάνοντας το 0-1 για την Κοζάνη, ενώ η Τσαριτσάνη ισοφάρισε σε 1-1 με το Κωνσταντινίδη στο 55ο λεπτό.

Το 1-2 για την Κοζάνη έκανε και πάλι ο Παπαδόπουλος στο 74’, ενώ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης ισοφάρισε και πάλι για το τελικό 2-2 στο 94ο λεπτό με τον Ντούφα.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Νίκος Φώλλας): Ν.Δραχαλίβας, Παϊτέρης, Στ.Δραχαλίβας, Πάτσης, Μιφτάρι, Παπαθανασίου, Κωνσταντινίδης (82′ Δ.Μουλτσιάς), Χ.Μουλτσιάς, Βλαχάκης, Χατζής (82′ Ντούφας), Ποτός.

ΚΟΖΑΝΗ (Γιάννης Κερλίδης): Στόικος, Αλμασίδης, Δ..Παπαδόπουλος (78′ Δινοβίτσης), Σερσέμης, Πιριτζάους, Μπίντσης , Χατζηστεφάνου (63′ Ιωάννου), Τσώτσος (46′ Αντωνιάδης), Θ.Παπαδόπουλος (69′ Συράκος), Μπακάλης, Σβίρος (69′ Μαυρομματίδης).