You are currently viewing Φοβερός ΟΦΗ, πέρασε με 0-2 μέσα από το Βόλο!
Ο Όφη πέρασε πολύ εύκολα με το διπλό 0-2 από την έδρα του Βόλου. Και βρέθηκε μέσα στη πρώτη εξάδα της κατάταξης.

Ο ΟΦΗ πέρασε πολύ εύκολα με το διπλό 0-2 από την έδρα του Βόλου. Και βρέθηκε μέσα στη πρώτη εξάδα της κατάταξης.

Οι Κρητικοί με μία εξαιρετική εμφάνιση. Επιβλήθηκαν εύκολα με 0-2 τον Βόλο. Και συνέχιζαν την τρομερή πορεία στο πρωτάθλημα της Super League 1.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν από την αρχή του αγώνα πολύ διάθεση για επιθετικό ποδόσφαιρο. Αυτό το πέτυχαν, αφού στο πρώτο 20ο λεπτό είχαν 3 δοκάρια και πολλές φάσεις, με κυριότερη αυτή του Καμάου, όπου αστόχησε εξ επαφής.

Ωστόσο οι Κρητικοί βρήκαν εν τέλι το γκολ, στο 12ο λεπτό με σκόρερ τον Τοράλ. Στη συνέχεια η ομάδα του Νίκου Νιόπλια είχε συνεχώς τη μπάλα στα πόδια της. Μάλιστα είχε άλλη μία τεράστια ευκαιρία, πάλι με τον Τοράλ στο 38ο λεπτό, αλλά βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Έτσι το πρώτο μέρος. Έληξε με 0-1 υπέρ του ΟΦΗ και να πραγματοποιεί ένα από τα καλύτερα πρώτα ημίχρονα.

Στο δεύτερο μέρος, οι Κρητικοί μπήκαν για άλλη μία φορά πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Και πέτυχαν στο 50ο λεπτό το δεύτερο γκολ, με δράστη πάλι τον Τοράλ.

Έτσι συνέχεια οι Βολιώτες, προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά είχαν μόλις μία ευκαιρία και αυτή στο 78ο λεπτό με τον Φαν Βεερτ να βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι και να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι.

Για αυτό το λόγο αυτό το 0-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Με την ομάδα του Όφη να πανηγυρίζει αυτή τη τεράστια νίκη, με έναν πολύ αξιόμαχο αντίπαλο.

ΒΟΛΟΣ (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Ρομέρο, Γκιουλέν (87′ Τερεζίου), Ρίνερ, Φεράρι, Τσοκάνης, Νίνης (46΄’ Φερνάντες), Ρεγκατέν, Ορός (79′ Ροσέρο), Μπαρτόλο, Φαν Φέερτ.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης (71′ Διαμαντής), Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Τοράλ (79′ Σελίμοβιτς), Καμάου (65′ Γρίβας), Λάμπρου (78′ Στάικος), Φαν Ντάινεν (78′ Καστάνιος).