You are currently viewing Εύκολη νίκη για την εντυπωσιακή Βιγιαρεάλ!
Η Βιγιαρέαλ απέδρασε εύκολα με 1-4 από την έδρα της Γράναδα. Και μπήκε σε τροχιά τετράδας στο βαθμολογικό πίνακα.

Η Βιγιαρεάλ απέδρασε εύκολα με 1-4 από την έδρα της Γράναδα. Και μπήκε σε τροχιά τετράδας στο βαθμολογικό πίνακα.

Η Βιγιαρεάλ ήταν η απόλυτη κυρίαρχη στον αγώνα με αντίπαλο την Γρανάδα, αφού χωρίς να δυσκολευτεί πέτυχε τη νίκη με 1-4. Και έδειξε έτοιμη για το πρώτο αγώνα στη φάση των 16 του Champions League με την Γιουβέντους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το Κίτρινο Υποβρήχιο, να πραγματοποιεί εντυπωσιακό πρώτο μέρος. Αφού πέτυχε δύο τέρματα με τον μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αρνό Ντανζούμα στο 35ο λεπτό και στο 39ο λεπτό αντίστοιχα. Έτσι πήγαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο στο τέλος του πρώτου ημίχρονου, αφού είχαν αυτό το υπέρ τους αποτέλεσμα με 0-2.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να βρει το γκολ της μείωσης γρήγορα και να μπει πάλι στο παιχνίδι ενός θετικού αποτελέσματος.

Έτσι το γκολ το βρήκε στο 61ο λεπτό με δράστη τον Μίγια. Ωστόσο στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πάτησαν πάλι γκάζι και βρήκαν άλλα δύο τέρματα, πρώτα στο 81ο λεπτό με τον Ντανζούμα. Ενώ στο 97ο λεπτό διαμόρφωσαν το 1-4 με σκόρερ αυτή τη φορά τον Μόι Γκόμεθ. Έτσι κατάφεραν με αυτό το πολύ σημαντικό τρίποντο να βρεθούν σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη τετράδα της κατάταξης.