You are currently viewing Εύκολα ο Λεβαδειακός 4-0 την Ζάκυνθο!
Ο Λεβαδειακός επικράτησε εύκολα στην έδρα του 4-0 την Ζάκυνθο. Έτσι επανήλθε στις επιτυχίες και κρατήθηκε στη κορυφή της κατάταξης.

Ο Λεβαδειακός, προερχόταν από την ήττα 3-1 στην έδρα των Χανίων. Έτσι σήμερα με αντίπαλο την Ζάκυνθο, έβγαλε αντίδραση επικρατώντας εύκολα με 4-0. Και έδειξε πως ξεπέρασε το αρνητικό αποτέλεσμα με την ομάδα της Κρήτης.

Οι Βιωτοί μπήκαν με το γκάζι πατημένο στον αγωνιστικό χώρο, αφού είχαν την ομάδα του Ιονίου μέσα στα καρέ της. Έτσι κατάφεραν και προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό με τον Μυτίδη. Ενώ 9 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 33ο λεπτό διπλασίαζαν τα τέρματα με δράστη αυτή τη φορά τον Πολέτο.

Έτσι αυτό το 2-0 υπέρ των γηπεδούχων, παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Και είχε ένα πολύ καλό προβάδισμα, όπου ήταν μία ανάσα από τη νίκη.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Ταουσιανη μπήκε πάλι φορτσάτη, καθώς στο 51ο λεπτό πέτυχαν και τρίτο γκολ, με σκόρερ τον Τζημόπουλο. Ενώ στο 54ο λεπτό διαμόρφωσαν το 4-0 με τον πολύ καλό σήμερα Πολέτο.

Έτσι στη συνέχεια η ομάδα της Λειβαδειάς σταμάτησε το γκάζι και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης κράτησε πολύ εύκολα αυτό το εις βάρος της σκορ. Έτσι με αυτούς τους τρεις βαθμούς, παρέμεινε σταθερά στη κορυφή του πρωταθλήματος

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Τζημόπουλος (57? Λιάγκας), Τσάπρας, Μπαχανάκ, Νίκας, Παναγιώτου, Χάμοντ, Κονέ, Πολέττο (57? Βρακάς), Νίλι, Μυτίδης

Ζάκυνθος (Νόλης): Μέντες, Νικολακόπουλος, Καραμί, Κιτόκο, Κoναγκάγια, Οντόνε, Σοάρες, Σπίρι, Τσιμέλι, Κούνια, Ντάσης