You are currently viewing Έβγαλε αντίδραση ο Αστέρας!

Με γκολ στις καθυστερήσεις, ο Αστέρας έσπρωξε κι άλλο τον ΠΑΣ Γιάννινα στον υποβιβασμό, μετά την αναμέτρηση τους για την 4η αγωνιστική των play outs Super League.

Για την 4η αγωνιστική των play outs της Super League, ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Αρκάδες επικράτησαν του ΠΑΣ Γιάννινα στην αναμέτρηση σους Ζωσιμάδες, βυθίζοντας τον κι άλλο στον βαθμολογικό πίνακα.

Η αναμέτρηση τελείωσε με 0-1 υπέρ του Αστέρα, με γκολ στις καθυστερήσεις. Οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη μετά τις 28 Ιανουαρίου. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι είδαν τον υποβιβασμό να… πλησιάζει κι άλλο.

Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Ατιένθα στο 90+3′. Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν βρήκαν λύσεις. Ο Αστέρας βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος και εν τέλει λίγο πριν από το φινάλε πήρε και το τρίποντο.

Πλέον, ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι στην τελευταία θέση με 19 πόντους στο -8 από τον Παναιτωλικό. Βρισκόμαστε μόλις 3 αγωνιστικές πριν το τέλος και οι Ηπειρώτες βρίσκονται με το ένα πόδι (ίσως και κάτι παραπάνω) στη Super League 2. Ειδικά μετά και από αυτήν την ήττα, που ήταν καταδικαστική.

Από την άλλη, ο Αστέρας πέρασε στην πρώτη θέση των play outs με 34 πόντους, όσους έχει και ο Ατρόμητος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

(Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Σόρια, Κιάκος, Σομποτσίνσκι, Παντελάκης, Τζίνο (60′ Λεό), Καραχάλιος, Ροσάλες (65′ Ριένστρα), Παμλίδης (65′ Τζίμας), Ροσέρο (60′ Ντεμίρ), Κόντε.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

(Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κάστανο, Ατιένθα, Χουχούμης, Λύρατζης, Γιαμπλόνσκι (90’+1′ Βαλιέντε), Αλάγκμπε (63′ Γκος), Παλάσιος (46′ Μπαρτόλο), Κρεσπί, Καλτσάς (71′ Ζουγλής), Μιριτέλο (89′ Μάντζης).