You are currently viewing Εσβησαν οι ελπίδες… (vid)

Ο απρόσεκτος ΠΑΟΚ είδε τις τελευταίες ευρωπαϊκές του ελπίδες να σβήνουν με την ήττα στην Κύπρο από την Ομόνοια (2-1).

Η Ομόνοια αιφνιδίασε τους Θεσσαλονικείς στο ένατο λεπτό, όταν ο Σένε σούταρε εκτός περιοχής και ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε όμως ο Παπουλής πήρε το ριμπάουντ και έσπρωξε τη μπάλα στην κενή εστία. Ο ΠΑΟΚ άγγιξε το γκολ στο 35’, με την κεφαλιά του Κρέσπο μετά από εκτέλεση κόρνερ να μην βρίσκει στόχο για εκατοστά, για να ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα. Μετά από υπέροχη κυκλοφορία η μπάλα κατέληξε στον Τζόλη που τελείωσε άψογα την φάση.

Στις αρχές της επανάληψης ο Ελ Καντούρι σούταρε άστοχα μέσα από την περιοχή και η Ομόνοια έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 49’. Από λάθος του Κρέσπο η μπάλα έφτασε στον Σενέθ που στο τετ α τετ νικήθηκε από τον Ζίβκοβιτς και στην συνέχεια ο Τζιωνή σημάδεψε το δοκάρι. Το παιχνίδι είχε ρυθμό αλλά κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις μέχρι το 84’, με τον Ελ Καντουρί να κάνει αχρείαστο πέναλτι στον Λοίζου και τον Ζόρντι Γκόμες να μην αστοχεί από τα έντεκα βήματα.