You are currently viewing Εντυπωσιακή Ζενίτ, διέλυσε την Ούνικς Καζάν!
Η Ζενίτ πέτυχε σημαντική εντός έδρας νίκη 97-81 με τη Ούνικς Καζάν. Και επανήλθε με το καλύτερο δυνατό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα.

Η Ζενίτ πέτυχε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη 97-81, στο μεγάλο ντέρμπι με αντίπαλο την φορμαρισμένη Ούνικς Καζάν. Και κατάφερε να φτάσει σε ένα τεράστιο νικηφόρο αποτέλεσμα, αφού προηγήθηκε η άσχημη ήττα 74-83 στην έδρα της Σάρατοφ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εξαιρετικά στο παρκέ, αφού με πολύ καλή άμυνα και τους φιλοξενούμενους αγχωμένους και πολλά λάθη. Κατάφεραν να φτάσουν στο 25-21 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Πασκουάλ, έκανε ότι ήθελε μέσα στο παρκέ. Αφού με μεγάλη αποτελεσματικότητα στα σουτ και άμυνα για σεμινάριο εκτόξευσαν τη διαφορά στο +9 και στο 57-48, με το τέλος του 1ου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κράτησαν πολύ σταθερά το προβάδισμα πάνω από τους 10 πόντους, αφού από τη μεριά των φιλοξενούμενων, ότι και εάν έκανε ο Χεζόνια, δεν κατάφεραν να κατεβάζουν τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους. Έτσι η περίοδος έληξε με 75-65.

Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο, η Ζενιτ ήταν εκπληκτική, αφού με επίθεση φωτιά, και με σκληρή άμυνα, όπου δεν άφησαν την Ούνικς να πετύχει εύκολα καλάθια. Έτσι Έφτασαν στην νίκη στο τέλος του αγώνα με 97-81. Και με αυτή την επιτυχία έβαλαν φωτιά στο πρωτάθλημα.