You are currently viewing Εντυπωσιακή η Ρεν, «διέλυσε» τη Σεντ Ετιεν!
Η Ρεν πέρασε εύκολα με 0-5 από την έδρα της Σεντ Ετιεν. Και κατάφερε να σκαρφαλώσει πάλι στη 2η θέση της κατάταξης.

Μία σοβαρή και αποτελεσματική στο σκοράρισμα Ρεν. «Διέσυρε» με 0-5 την απογοητευτική Σεντ Ετιεν. Έτσι συνέχιζε την τρομερή και εκπληκτική πορεία στο πρωτάθλημα, φτάνοντας στη πρώτη δυάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα από την Βρετάνη. Μπήκε πολύ δυνατά και ήθελε να δείξει ποια ομάδα θα είναι η κυρίαρχη μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Τεριέ. Στη συνέχεια πέτυχε άλλο ένα εύκολο τέρμα στο 28ο λεπτό πάλι με τον Τεριέ.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ανεβάζουν στροφές, μετά το πολύ άσχημο ξεκίνημα στο ματς, αλλά δεν μπόρεσαν, αφού έπεσαν απάνω στη καλά στρωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πολλούς χώρους και κατάφεραν στο 45ο λεπτό να πετύχουν και τρίτο τέρμα, με αυτογκόλ του Μακόν. Έτσι το ημίχρονο τελείωσε με το αποτέλεσμα να είναι στο 0-3 υπέρ της ομάδας από τη Βρετάνη.

Στο δεύτερο μέρος, συνεχίστηκε η μεγάλη αποτελεσματικότητα των φιλοξενούμενων, αφού στο 48ο λεπτό ο Τεριέ πέτυχε το τρίτο προσωπικό τέρμα του, κάνοντας το χατ τρικ.

Μάλιστα στο 83ο λεπτό πέτυχαν και 5ο γκολ στην αναμέτρηση, με μεγάλο δράστη τον Ουγκοτσουγκβού.

Έτσι στο φινάλε του αγώνα η Ρεν απέδρασε με το τεράστιο διπλό από αυτή την έδρα. Και βρέθηκε και πάλι στη 2η θέση με τη διαφορά από τη πρωτοπόρο Παρί να είναι στους 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα