You are currently viewing Εντυπωσιακή Λίβερπουλ, κέρδιζε τη Γουότφορντ!
H Λίβερπουλ είχε εύκολο μεσημέρι, στο Βικαρέιτζ Ρόουντ. Καθώς επικράτησε εύκολα με 0-5 τη Γουότφορντ και ανέβηκε στη κορυφή της κατάταξης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ ιδανικά, για την ομάδα του Γιουργκέν Κλοπ. Αφού κατάφεραν να βρουν δίχτυα μόλις στο 9ο λεπτό, με σκόρερ το Μανέ. Στη συνέχεια οι Κόκκινοι είχαν τη πρωτοβουλία των κινήσεων και αρκετές φάσεις για ένα δεύτερο γκολ.

To γκολ όμως ήρθε στο 37ο λεπτό με σκόρερ το Φιρμίνο, μετά από ασίστ του Μίλνερ. Έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε. Με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με δύο γκολ διαφορά από την ομάδα του Ρανιέρι.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε όπως ολοκληρώθηκε το πρώτο. Με την ομάδα του Μερσισάιντ να βρίσκει δύο τέρματα στο 52ο και 54ο λεπτό με σκόρερ το Φιρμίνο, αλλά και το Σαλάχ.

Στη συνέχεια ο αγώνας. Είχε τυπική διαδικασία, με την ομάδα από το Λίβερπουλ να βρίσκει άλλο ένα τέρμα στο 90ο λεπτό με σκόρερ για άλλη μία φορά το Φιρμίνο.

Έτσι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε. Με την ομάδα του Γιουργκεν Κλοπ να πραγματοποιεί μία από τις καλύτερες εμφανίσεις στο πρωτάθλημα και να μπαίνει με άγριες διαθέσεις μετά τη διακοπή των Εθνικών ομάδων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Γουότφορντ: Φόστερ, Φεμένια (56′ Ενγκάκια), Κάθκαρτ, Έκονγκ, Ρόους, Ντένις (69′ Ζοάο Πέδρο), Κούτσκα, Σισοκό, Μασίνα (46′ Κλέβερλι), Σαρ, Ερναντές

Λίβερπουλ: Κέλεχερ, Αλεξάντερ – Άρνολντ (65′ Τσάμπερλεϊν), Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον (64′ Τσιμίκας), Μίλνερ (83′ Νίκο Γουίλιαμς), Χέντερσον, Κεϊτά, Σαλάχ, Φιρμίνο, Μανέ