You are currently viewing Εντυπωσιακή η Γουεστ Χαμ «σόκαρε» την Τσέλσι!
Η Γουέστ Χαμ έφτασε στη σπουδαία εντός έδρας νίκη 3-2 με αντίπαλο την Τσέλσι. Και συνέχιζε τις τρομερές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Η Γουεστ Χαμ έφτασε στη σπουδαία εντός έδρας νίκη 3-2 με αντίπαλο την Τσέλσι. Και συνέχιζε τις τρομερές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Ένα παιχνίδι, με πολλές φάσεις, σκληρά μαρκαρίσματα, πολλά γκολ και εναλλαγές στο σκορ. Ωστόσο στο φινάλε χαμογέλασε η ομάδα του Μόγιες, με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη με 3-2. Και να συνεχίζει τη τρομερή πορεία στο πρωτάθλημα της Premier League.

Το παιχνίδια στα πρώτα λεπτά του αγώνα, δεν είχε φάσεις. Αφού οι δύο ομάδες προσπάθησαν πρώτα από όλα να προστατεύσουν τα αμυντικά τους καθήκοντα. Ωστόσο οι Μπλε του Λονδίνου, ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Λουκάκου.

Στη συνέχεια οι παίκτες της Γουεστ Χαμ, ισορρόπησαν τον ματς, με αποτέλεσμα να βρουν απάντηση, πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό με σκόρερ τον Λαντζινι μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω. Και βρήκαν το δεύτερο τέρμα στο 44ο λεπτό με τον Μάουντ.

Έτσι το πρώτο μέρος, έληξε με το 1-2 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ αποφασισμένοι. Και αυτό φάνηκε νωρίς και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό με τον Μπόουεν να κάνει το 2-2.

Στη συνέχεια το ματς έγινε πραγματικό ροντέο. Αφού οι δύο μονομάχοι είχαν πολλές ευκαιρίες, αλλά καμία δεν βρήκε το στόχο προς την εστία.

Έτσι αυτή που βρήκε το πολυπόθητο γκολ και το 3-2, ήταν η Γουέστ Χαμ, με μεγάλο σκόρερ τον Μαζουακού. Και έκαναν την απίστευτη ανατροπή στο παιχνίδι. Έτσι  οι γηπεδούχοι με αυτή την νίκη συνέχιζαν τις εκπληκτικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Γουέστ Χαμ: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ, Ντόουσον, Ζούμα (70′ Φορνάλς), Ντιόπ, Τζόνσον (45′ + 2′ Μαζουακού), Σούτσεκ, Ράις, Μπόουεν, Λανσίνι (85′ Μπενραχμά), Αντόνιο

Τσέλσι: Μεντί, Τιάγκο Σίλβα, Κρίστενσεν, Ρούντιγκερ, Τζέιμς, Λόφτους – Τσικ, Ζορζίνιο, Αλόνσο (72′ Πούλισικ), Μάουντ, Ζίγιεχ (63′ Χάντσον – Οντόι), Χάβερτς (46′ Λουκάκου)