You are currently viewing Εντυπωσιακή Αναγέννηση Καρδίτσα κέρδισε την Βέροια!
Η Αναγέννηση Καρδίτσα πέτυχε τεράστια εντός έδρας νίκη 5-2 με την Βέροια. Και παρέμεινε ζωντανή για τη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η Αναγέννηση Καρδίτσα μέσα στη καυτή της έδρα. Τα έδωσε όλα με έναν αντίπαλο όπου ήταν από τις φορμαρισμένες ομάδες στο πρωτάθλημα. Και κατάφερε να φτάσει στη μεγάλη νίκη με 5-2. Έτσι μείωσε την απόσταση στους 5 πόντους από τη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο μέρος. Οι δύο αντίπαλοι μπήκαν με στόχο να προστατεύσουν τα αμυντικά τους καθήκοντα και να μην δεχτούν κάποιο τέρμα. Με αποτέλεσμα το πρώτο μέρος να λήξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε με το καλύτερο δυνατό τρόπο για τους φιλοξενούμενους, αφού στο 48ο λεπτό κέρδιζαν πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο Πασάς, και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Άμεση ήταν όμως η αντίδραση των γηπεδούχων, καθώς στο 52ο λεπτό ο Γαβριηλίδης ανέτρεψε τον Λαγό και ο Μπραμπίγια εκτέλεσε εύστοχα, όπου έφερε στα ίσια το ματς.

Στη συνέχεια η Βασίλισσα του Βορρά, είχε για ακόμα μία φορά αντίδραση. Καθώς στο 50ο λεπτό πέτυχαν το 1-2 με δράστη τον Πασά. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 60ο λεπτό ισοφάρισαν εκ νέου με δράστη τον Λαγό.

Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια με τη δίψα που είχαν για τους τρεις αυτούς βαθμούς, πέτυχαν άλλα τρία τέρμα, στο 63ο λεπτό με τον Πλέγκα, στο 68ο λεπτό με το Δημούτσο, αλλά και στο 83ο λεπτό με τον Λάρεα να διαμορφώνει το τελικό 5-2.