You are currently viewing Ελ Κααμπί: Χατ τρικ σε 33′ με τη φανέλα του Μαρόκου

Ο ασταμάτητος φορ του Ολυμπιακού, Αγιούμπ Ελ Κααμπί, πέτυχε σε 33′ χατ τρικ για την Εθνική του Μαρόκο στον αγώνα της με το Κονγκό

Την Τρίτη (11/6) στην αναμέτρηση του Μαρόκου με το Κονγκό, ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί δε σταμάτησε να σκοράρει. Ο Μαροκινό φορ του Ολυμπιακού πέτυχε μέσα σε μόλις 33 λεπτά, να κάνει χατ τρικ για την Εθνική του.

Πριν καν ολοκληρωθεί το ημίχρονο στην αναμέτρηση Κονγκό – Μαρόκο, η φιλοξενούμενη είχε κάνει το 4-0. Με το καλημέρα δε του β’ μέρους, ήρθε και το τελικό 6-0. Τρία από τα τέρματα των λιονταριών πέτυχε ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί.

Ο σέντερ φορ των ερυθρόλευκων έκανε το 3-0 για την ομάδα του. Το πρώτο δικό του γκολ ήρθε μετά από ασίστ του Χακίμι από τα δεξιά, στο 20ο λεπτό.

Στη συνεχεία και 19′ αργότερα, ο Ουνάχι τροφοδότησε με σέντρα από τα δεξιά, τον διεθνή φορ. Εκείνος δεν άφησε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία. Με νέο πλασέ έσπρωξε απλά τη μπάλα στα δίχτυα στο 39′.

Τέλος, στο 53ο λεπτό, ήρθε και το χαττρικ, όταν ο διεθνής επιθετικός έστειλε τη μπάλα με κεφαλιά μέσα στην περιοχή στα αντίπαλα δίχτυα..

Ο Ελ Κααμπί αντικαταστάθηκε στο 61′ της αναμέτρησης από τον Ραχίμι ο οποόιος και πέτυχε το 6-0 λίγο αργότερα που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.