You are currently viewing Η Εκπληκτική Ρεμς «σόκαρε» την Μονακό!
Η Ρεμς πέτυχε τεράστια νίκη 1-2 στην έδρα της Μονακό. Και ξέφυγε για τα καλά από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ρεμς χωρίς να φοβηθεί την ομάδα της Μονακό και με τις εκπληκτικές αντεπιθέσεις της, απέδρασε με το τεράστιο διπλό. Με αποτέλεσμα να αποκτήσουν μία πολύ καλή απόσταση 9 πόντων από τις τελευταίες θέσεις στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Μονεγάσκους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων από την αρχή του αγώνα, να πιέζουν τους φιλοξενούμενους, αλλά να μην μπορούν να βρουν τους χώρους για να σκοράρουν και να προηγηθούν. Έτσι το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν με απόλυτη σοβαρότητα, να βρουν το γκολ, ώστε να φτάσουν στους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Εξαρχής το πέτυχαν, αφού κατάφεραν να προηγηθούν στο 55ο λεπτό με τον Μπεν Γεντέρ.

Στη συνέχεια έψαξαν και για δεύτερο τέρμα, με αποτέλεσμα να κλειδώσουν το τρίποντο. Αλλά στο 83ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με αυτογκόλ του Φόλαντ. Ωστόσο ο Ζεάν Λούκας δέχτηκε μέσα σε τρία λεπτά δύο κίτρινες κάρτες, έτσι άφησε με 10 παίκτες τους γηπεδούχους. Έτσι η ομάδα της Ρεμς πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με δράστη τον Εμπουκού.

Έτσι έφυγαν με το τεράστιο διπλό από το Πριγκιπάτο. Και βρήκαν για τα καλά τη χαμένη τους αυτοπεποίθηση, ενόψει της συνέχειας στη κατηγορία.