You are currently viewing Η Εκπληκτική Νίκη Βόλου, κέρδιζε τον ΠΑΟΚ Β’
Η Νίκη Βόλου επικράτησε εντός έδρας 2-1 τον ΠΑΟΚ Β. Και έδωσε συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η Νίκη Βόλου είναι σε τρομερή φόρμα, αφού με τη σημερινή νίκη επί του ΠΑΟΚ Β’. Έτρεξε ένα εκπληκτικό σερί με 9 ισάριθμα μεγάλα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Ενώ στοχεύει να πάει έτσι μέχρι το τέλος σε αυτό το μεγάλο μαραθώνιο.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίωρο κυριάρχησαν τα πολλά και αβίαστα λάθη, με τους δύο αντιπάλους να μην είναι συγκεντρωμένοι. Έτσι δημιούργησαν πολύ λίγες φάσεις, όπου δεν ανησύχησαν τους δύο γκολκίπερ των δύο ομάδων.

Ωστόσο το γκολ εν τέλι, ήρθε για τους γηπεδούχους στο 45ο λεπτό με δράστη τον Βασιλείου. Έτσι αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι Ασπρόμαυροι μπήκαν φορτσάτοι στον αγωνιστικό χώρο. Αφού ήθελαν να φτιάξουν ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. Έτσι αυτό το γκολ ήρθε στο 68ο λεπτό με τον Μπράντονιτς.

Οι Βολιώτες όμως, δεν το έβαλαν κάτω και βρήκαν την απάντηση και 2-1 στο 84ο λεπτό με τον Μιράντα. Έτσι αυτό το 2-1 υπέρ της ομάδας της Μαγνησίας έμεινε μέχρι το τέλος. Έτσι έφτασαν στη νίκη και συνέχιζαν τις εκπληκτικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Περιστερίδης, Κάσσος (38? λ.τ Παναγιωτίδης), Αθανασίου, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Πάνος, Τσουκαλάς, Βασιλείου (71? Βλαχομήτρος), Μιράντα, Γκαρσία (46? Αλιατίδης), Κουσκουνάς.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Τάχατος (64? Γιαξής), Ουεντραόγκο (64? Γρόσδης), Σαλαμούρας, Κουλούρης (64? Μπράντονιτς), Τζίμας (46? Σπυρίδης), Κούτσιας (78? Πανίδης).