You are currently viewing Copa America : Πήρε φωτιά ο Α’ όμιλος
Copa America : Πήρε φωτιά ο Α' όμιλος

Η Βενεζουέλα καάφερε και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στο Εκουαδόρ, σκοράροντας στην εκπνοή. Το δε Περού επικράτησε με 2-1 της Κολομβίας. Ο Α’όμιλος του Copa America, έχει πάρει φωτιά!

Επιτέλους για το Περού, η κατάρα του απέναντι στην Κολομβία έσπασε! Στο μεταξύ τους ματς, τα κατάφερε και επικράτησε με 2-1. Το σημαντικότερο ήταν πως έδειξε αντίδραση μετά την βαριά ήττα του από την Βραζιλία. Ο Πένια στο 17ο λεπτό έβγαλε μπροστά στο σκορ το Περού. Στο 53′, όμως,  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μπόρχα απάντησε. Τελικά τη νίκη στους Περουβιανούς έδωσε ένας παίκτης της Κολομβίας. Στο 64′ ο Γέρι Μίνα έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το τελικό 2-1.

Βενεζουέλα: Ο Ερνάντεζ έδωσε πνοή ζωής!

Στο πρώτο ματς Βενεζουέλα και Εκουαδόρ έμειναν στο ισόπαλο 2-2. Ο Ισημερινός ήταν καλύτερος. Κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 39′ με προβολή του Πρεσιάδο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Βενεζουέλα έφτασε στο 1-1 με τον Καστίγιο στο 51′. Είκοσι λεπτά αργότερα το Εκουαδόρ πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Πλατά. Όλα έδειχναν πως ο Ισημερινός θα έπαιρνε το τρίποντο. Ο Ερνάντες, όμως, έφερε την ανατροπή. Στο 91′ με σκαστή κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-2.

Copa America : Τα αποτελέσματα του Α’ ομίλου