You are currently viewing Χριστοδουλόπουλος: Η viral γκολάρα που έβαλε στην Κύπρο (vid)

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος κάνει μια σούπερ σεζόν στην Κύπρο κι έβαλε μια viral γκολάρα σε μια ακόμα αναμέτρηση.

Η Ανόρθωση έπαιξε με τον Απόλλωνα Λεμεσού σε μεγάλο ντέρμπι για τα πλέι οφς. Και ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος έβαλε μια γκολάρα για τους γηπεδούχους.

Πιο συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό πήρε την μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή, από τον Ουάρντα. Απέφυγε εξαιρετικά έναν αντίπαλο και με το δεξί έκανε μια τρομερή σουτάρα. Η μπάλα πήγε στην αριστερή γωνιά και ψηλά. Έγινε χαμός στους πανηγυρισμούς και γενικά αποθεώθηκε.

Ο 35χρονος άσος έχει βάλει 15 γκολ συνολικά με την φανέλα της Ανόρθωσης φέτος. Διανύει μια από τις καλύτερες σεζόν του. Πρόσφατα είχε εκφράσει τα παράπονα για του για το γεγονός πως δεν καλείται στην Εθνική Ελλάδας. Και είναι από τους πιο παραγωγικούς εξτρέμ.

Δεν έχει και άδικο ενώ με την εμπειρία του θα μπορεί να προσφέρει και στον τομέα της ψυχολογίας.

Για την ιστορία του αγώνα ο Απόλλωνας Λεμεσού ισοφάρισε σε 1-1 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αγνοεί τη νίκη στα 10 τελευταία του ματς. Παραμένει στην κορυφή, αλλά οι δύο βαθμοί διαφοράς που έχει από τον ΑΠΟΕΛ δεν είναι μεγάλη. Μάλιστα ο ΑΠΟΕΛ είχε και ματς λιγότερο, αφού αγωνιζόταν την Κυριακή (1/5).

Ο Χριστοδουλόπουλος από την πλευρά του χάρηκε ιδιαίτερα για το γκολ του. Τόνισε πως είναι ένα από τα καλύτερα που έχει βάλει. Αλλά εξέφρασε την απογοήτευση του επειδή δεν είναι στο κόλπο του τίτλου.

“Μόνο απογοήτευση. Μέχρι και σήμερα πίστευα στο πρωτάθλημα θα το κερδίζαμε. Θέλαμε να βγάλουμε την καρδιά μας και την ψυχή μας. Υπάρχει απογοήτευση. Εμείς βλέπαμε το ματς, ζούμε για το παρόν. Δεν βλέπουμε ούτε πίσω ούτε τίποτα. Είναι πολύ δύσκολο το πρωτάθλημα. Με πονάει αυτό. Το πίστευα μέχρι και σήμερα. Πρέπει να βγει η ομάδα στην Ευρώπη”, είπε μεταξύ άλλων. Κάτι που δείχνει πως είναι και το κλίμα στο εσωτερικό της ομάδας.