You are currently viewing Χορταστική ισοπαλία στο Αρτέμιο Φράνκι!
Φιορεντίνα και Σασουόλο. έμειναν στο 2-2 στο Αρτέμιο Φράνκι. Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις και ισάριθμα τέρματα.

Η Φιορεντίνα με τη Σασουόλο, απέδειξαν το πόσο καλές επιθετικές ομάδες είναι στο χορτάρι του Αρτέμιο Φράνκι. Αφού πρόσφεραν πολύ ωραίο θέαμα με τέσσερα γκολ και ισάριθμες φάσεις, μπροστά από τις δύο εστίες και έμειναν στο τελικό 2-2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Αφού είχαν τη πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο 20ολεπτό. Όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν, δύο φορές σε διάστημα 5 λεπτών. Πρώτα στο 32ο λεπτό με τον Σκαμάκα και στο 37ο λεπτό με δράστη τον Φρατέσι.

Έτσι με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, βρήκε τη Σασουόλο να προηγείται με σκορ 0-2.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι, ώστε να απαντήσουν στα δύο τέρματα που δέχθηκαν στο πρώτο ημίωρο από τους φιλοξενούμενους. Το κατάφεραν, καθώς στο 51ο λεπτό μείωσε στο σκορ ο εκπληκτικός Βλάχοβιτς. Ενώ βρήκαν και δεύτερο τέρμα 10 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 61ο λεπτό με τον Τορέιρα.

Έτσι στη συνέχεια ο αγώνας, έγινε ροντέο με τη μπάλα να είναι πάνω κάτω. Ωστόσο στο 68ο λεπτό ο Μπιάνκι των Βιόλα αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άλλαξε τις ισορροπίες στο ματς, καθώς άφησε με 10 παίκτες την ομάδα της Φιορεντίνα.

Όμως μέχρι το φινάλε του ματς, δεν άλλαξε κάτι στο σκηνικό του σκορ. Και έληξε με 2-2. Έτσι η ισοπαλία αφήνει μία γλυκόπικρη γεύση, αφού δεν κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης στο πρωτάθλημα