You are currently viewing Χωρίς νικητή στις Σέρρες

Ο Πανσερραϊκός πλήγωσε τον Άρη στις καθυστερήσεις και του πήρε τη νίκη μέσα από τα χέρια στην 21η αγωνιστική της Super League

Super League. – 21η αγωνιστική: Ο Άρης βρέθηκε αγκαλιά με τη νίκη στις Σέρρες με φοβερό γκολ του Μορόν. Πληγώθηκε όμως στις καθυστερήσεις από τον Άλεξιτς.  Διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 μεταξύ των δύο ομάδων, έδωσε βαθμό στον Πανσερραϊκό.

Η γκολάρα του Μορόν στο 52′ της αναμέτρησης Πανσερραϊκός – Άρης δεν ήταν αρκετή για τους φιλοξενούμενους.

Ένα γκολ που ήρθε στις καθυστερήσεις από τον Κόστα Άλεκσιτς, έφερε τα πάνω κάτω. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ισοφάρισε σε 1-1 και στέρησε από τους κίτρινους το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι το πάλεψαν μέχρι τέλους για να πάρουν ένα βαθμό. Και τα κατάφεραν με τον επιθετικό των γηπεδούχων που ήρθε από τον πάγκο για να δώσει γκολ ισοφάρισης στην ομάδα του. Ταυτόχρονα, της χάρισε κι έναν πολύ σημαντικό βαθμό.

Από την άλλη ο Άρης δεν κατάφερε να πάρει τρεις βαθμούς που τόσο ήθελε.  Τους χρειαζόταν, προκειμένου να εδραιωθεί στην πρώτη πεντάδα και να ξεφύγει από τον Αστέρα που τον κυνηγάει

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

(Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Πηλέας (72′ Σοφιανός), Θυμιάνης, Μπέργκστρομ, Δεληγιαννίδης (90’+4′ Γούλερι), Στάικος (72′ Οικονόμου), Ουεντραόγκο, Ντανκερλούι, Τομάς (79′ Άλεξιτς), Ουάρντα, Μπετανκόρ.

ΑΡΗΣ

(Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Mοντόγια, Μπράμπετς, Βέλεθ (82′ Ρόουζ), Οντουμπάτζο, Βερστράτε, Νταρίντα, Τζούρασεκ (82′ Φετφατζίδης), Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο (83′ Ζαμόρα), Μορόν.