You are currently viewing Champions League: Σέριφ έτοιμη για τους ομίλους!
Η Σέριφ Τίρασπολ επικράτησε στην έδρα της 3-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Έτσι βρίσκεται κοντά για πρώτη φορά στους ομίλους του Champions League.

Η Σέριφ Τίρασπολ επικράτησε στην έδρα της 3-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Kαι βρίσκεται κοντά για πρώτη φορά στους ομίλους του Champions League.

H Μολδαβική ομάδα ζει το όνειρο της, αφού μετά από τρομερή εμφάνιση, πέτυχε μεγάλη νίκη στην έδρα της 3-0 με την Ντιναμό Ζάγκρεμ. Και βρίσκεται μία ανάσα από τους ομίλους της κορυφαίας αυτής διοργάνωσης.

Οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος ήταν πολύ νευρικές. Δεν πραγματοποίησαν φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Ωστόσο οι Μολδαβοί στο 45ο λεπτό βρήκαν το δρόμο προς την εστία με σκόρερ τον Τραορέ και διαμόρφωσε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Μολδαβοί μπήκαν ακόμα πιο δυνατά. Αφού Βρήκαν το 2ο γκολ στο 53ο λεπτό με σκόρερ το Δημήτρη Κολοβό. Ενώ τη χαριστική βολή την έφερε στο 80ο λεπτό ο Μάλι με το 3-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Και τους γηπεδούχους να είναι ένα βήμα από τους χρυσοφόρους ομίλους.

Στη Γαλλία η Σαχτάρ έκανε τη μεγάλη έκπληξη, αφού πέτυχε τη μεγάλη νίκη  0-1 με τη Μονακό . Και πήρε αποφασιστικό προβάδισμα για τους ομίλους του Champions League.

To μοναδικό γκολ το πέτυχε στο 19ο λεπτό με σκόρερ το Τικίνιο. Στη σύνεχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι έψαξαν για την ισοφάριση, αλλά έπεσαν απάνω στον εκπληκτικό τερματοφύλακα των Ουκρανών.

Στην Αυστρία τώρα, η Σάλτσμπουργκ δυσκολεύτηκε να κάψει την αντίσταση της Μπρόντμπι. Ωστόσο εν τέλι πήρε τη νίκη 2-1. Και πήρε ένα ελαφρύ προβάδισμα για τη Ρεβάνς στη Δανία.

Τα σκορ άνοιξε στο 4ο λεπτό ο Ούρε για τη Μπρόντμπι. Ωστόσο στη συνέχεια οι Αυστριακοί με την αφόρητη πίεση και τις πολλές ευκαιρίες, κατάφεραν να βρουν τα γκολ της ανατροπής. Πρώτα στο 57ο λεπτό με σκόρερ τον Αντεγέμι. Και στο 90ο λεπτό με τον Αάρασον.